Ardagh Group porozumiał się z Ball Corporation i Rexam
26 Apr 2016 14:13

Grupa Ardagh ogłosiła, że 22 kwietnia br. zawarła porozumienie z Ball Corporation oraz Rexam w sprawie zakupu określonych aktywów do produkcji metalowych puszek napojowych oraz nieruchomości w Europie, Brazylii oraz Stanach Zjednoczonych za kwotę 3,42 mld dolarów, wliczając w to przejęte zobowiązania o wartości 210 mln dolarów. Teraz sprawdzeniem legalności tej transakcji mają się zająć stosowne urzędy antymonopolowe. Sprzedaż części fabryk należących do Ball Corporation była warunkiem uznania przez władze jej zakupu firmy Rexam.

Zgodnie z porozumieniem Ardagh przejmie dziesięć fabryk produkujących metalowe puszki na napoje oraz dwie fabryki wieczek w Europie, siedem zakładów produkcji puszek i dwie produkujące wieczka w USA, dwie fabryki puszek w Brazylii oraz centra innowacji i wsparcia w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii i USA. Wymienione fabryki zanotowały w 2015 r. łączną sprzedaż o wartości 3 mld dolarów oraz wskaźnik EBITDA w wysokości ok. 400 mln dolarów. Biznes produkcji puszek napojowych przejęty przez Ardagh jest trzecim co do wielkości w świecie, drugim w Europie i trzecim w Stanach Zjednoczonych i Brazylii.

Część transakcji zostanie spłacona przez Ardagh gotówką; na pozostałą część firma zaciągnie dług. Strony spodziewają się zakończenia procesu sprzedaży do końca czerwca 2016 r., równolegle z doprowadzeniem do końca przejmowania firmy Rexam przez Ball Corporation.

Paul Coulson, prezes Ardagh, mówi: „Jesteśmy szczęśliwi z rozszerzenia naszej oferty o opakowania konsumenckie dzięki dodaniu czołowego biznesu puszek napojowych. Choć obecnie nie operujemy na tym rynku, biznes, który przejmujemy, jest wysoce komplementarny z naszymi aktywnościami w obszarze metalu i szkła."

Na podstawie informacji Ardagh Group opracował TK