Czwarta edycja targów Warsaw Pack 
22 Feb 2019 14:04

Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2019 (5-7 marca br.) zapraszają do największego w Polsce Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo w podwarszawskim Nadarzynie. Branżowa impreza, poświęcona prezentacji i promocji firm dostarczających rozwiązania technologiczne oraz pokazom nowości dla branży opakowań i etykietowania, odbędzie się już po raz czwarty.

Warsaw Pack to specjalistyczne wydarzenie skupiające wszystkie gałęzie branży opakowaniowej. Ogromna powierzchnia i bardzo dobra lokalizacja Centrum Targowo-Kongresowego Ptak Warsaw Expo dają bardzo duże możliwości wystawcom. Ubiegłoroczna 3. edycja targów gościła 9 tys. zwiedzających (wśród nich właścicieli firm, dyrektorów zarządzających, menedżerów ds. marketingu i zakupów) z 29 krajów, którzy obejrzeli ofertę blisko 200 firm z branży opakowaniowej. 

W tym roku również w jednym miejscu spotykają się wszystkie gałęzie branży opakowaniowej. Na 20 tys. m2 zostanie zaprezentowany kompletny ciąg technologiczny produkcji opakowań, usystematyzowany w 9 strefach tematycznych (strefa techniki pakowania, etykiet, etykietowania i druku, opakowań, automatyki, logistyki i magazynowania, e-commerce). Taka formuła targów jest bardzo dużym udogodnieniem zarówno dla zwiedzających, jak i dla wystawców, dzięki czemu każdy bez problemu dotrze do strefy, która najbardziej go interesuje. 

Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z szeroką ofertą opakowań spożywczych, kosmetycznych, farmaceutycznych, chemicznych, opakowań transportowych, przemysłowych oraz całej logistyki wewnątrzmagazynowej i transportowej. Jest to więc doskonała okazja do odbycia inspirujących biznesowych spotkań z przedstawicielami licznych sektorów przemysłu, którzy są zainteresowani problematyką opakowań i etykiet. Oczywiście nie zabraknie maszyn wytwarzających opakowania i maszyn pakujących, szerokiej gamy etykiet oraz maszyn etykietujących. Wydarzenie zostanie wzbogacone licznymi konferencjami oraz konkursami i specjalną strefą sprzyjającą kontaktom biznesowym.

Tradycyjnie program wydarzenia nie ogranicza się do prezentowania rozwiązań na stoiskach oraz spotkań biznesowych; jak co roku, i tym razem organizatorzy przygotowali interesujący program merytoryczny. 5 marca odbędzie się konferencja naukowo-techniczna „MODERN PACKAGING – ekotransformacja techniki znakowania i pakowania produktów” (patrz tinta na s. 13).

W trakcie targów odbędą się dodatkowo dwie konferencje. 5 marca Instytut Badawczy Opakowań COBRO zaprasza na „Packaging Spectrum”: spotkanie edukacyjne mające na celu przygotowanie do nowych zadań i wyzwań związanych z wyższymi poziomami recyklingu odpadów opakowaniowych oraz rozszerzoną odpowiedzialnością przedsiębiorców, projektowaniem opakowań do recyklingu w ramach gospodarki o obiegu zamkniętym, a także ograniczeniem wpływu opakowań z tworzyw sztucznych na środowisko. Dzień później, 6 marca, Organizacja Odzysku Opakowań „Rekopol” organizuje konferencję „Opakowania w obiegu zamkniętym – Jakich opakowań szuka przemysł?”. Tu będzie można wysłuchać informacji o następujących zagadnieniach: Biotworzywa jako szansa odpowiedzi na wymagania GOZ w zakresie opakowań z tworzyw sztucznych; Bezpieczeństwo opakowań w gospodarce w obiegu zamkniętym – Szanse i zagrożenia zawracania materiałów; Design opakowań. Globalne trendy a polski rynek oraz Możliwości i trudności w recyklingu odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych z HDPE i PP. Proces przetwarzania i sytuacja rynkowa. Konferencję zakończy debata „Forum dialogu uczestników łańcucha opakowań”, w której będą brali udział przedstawiciele sieci handlowych oraz wiodących producentów opakowań. 

Wstęp na targi jest bezpłatny; aby otrzymać wejściówki, należy zarejestrować się na stronie https://warsawpack.pl/rejestracja/.

Opracowano na podstawie materiałów Warsaw Pack