Diana Go: ekonomiczna i wszechstronna
25 Mar 2019 08:52

W połowie marca, podczas Dnia Otwartego zorganizowanego w słowackim Nowym Mieście (Nové Město), firmy Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) oraz MK Masterwork (MK) zaprezentowały nową składarko-sklejarkę Diana Go przeznaczoną dla rynku opakowaniowego. 

Konstrukcja maszyny Diana Go została opracowana przez zespół inżynierów MK z niemieckiego Neuss, którzy kierowali się oczeki-waniami Heidelberga. To budżetowy i wszechstronny model typu entry-level przeznaczony dla drukarń komercyjnych i opakowaniowych, który charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. Urządzenie służy do produkcji szerokiej gamy konwencjonalnych typów kartonów (straightline i lockbottom), a także opcjonalnych jak koperty i okładki na płyty CD. Diana Go osiąga maksymalną prędkość 250 m/min i cechuje się kompaktowymi wymiarami (zaledwie 9 m długości). 

Opcjonalnie zintegrowane z urządzeniem systemy klejenia, inspekcji oraz wyrzutnik gwarantują najwyższą jakość produkcji. Jak przekonuje producent, cena modelu Diana Go – zaprojektowanego z myślą o użytkownikach oczekujących wyższej wydajności oraz chcących oferować swym klientom poszerzone portfolio produktów – jest wyjątkowo atrakcyjna i gwarantuje szybki zwrot z inwestycji na tym bardzo konkurencyjnym rynku. Wskutek transferu technologii Diana Go wykorzystuje wiele rozwiązań projektowych obecnych w bardziej wydajnych składarko-sklejarkach serii Diana. 

Diana Go, która trafia na rynek w czasie krótszym niż dwa lata po debiucie poprzedniego modelu Diana Easy, uzupełnia portfolio maszyn do wykańczania produkowanych przez MK i sprzedawanych przez Heidelberga (który zapewnia również usługi serwisowe). Należą do nich obecnie: kompaktowy model Diana Go pomyślany jako oferta dla firm debiutujących na rynku; Diana Easy, popularny wielozadaniowy model, który w ciągu 18 miesięcy od debiutu znalazł już ponad 30 odbiorców; Diana Smart, „koń pociągowy” o wydajności 450 m/min, a także najbardziej zaawansowana technologicznie Diana X.

Diana Go to najnowszy model produkowany w fabryce w Nowym Mieście, w której od ponad 30 lat powstają urządzenia do obróbki opakowań po druku. Przedsiębiorstwo usytuowane na Słowacji 120 km na północny wschód od Wiednia posiada doskonałą lokalizację, by zaopatrywać w swe produkty klientów nie tylko z Europy Środkowej, ale również z całego świata. 

Fabryka utworzona przez cenioną przed laty firmę Jagenberg znacznie rozwinęła się po przejęciu przez Heidelberga w 2003 r. Funkcjonująca od 2016 r. pod marką MK Masterwork i zatrudniająca obecnie ok. 150 pracowników, była w ostatnich latach obiektem dużych inwestycji, które pozwoliły na podwojenie wydajności produkcyjnej, dzięki czemu jest w stanie realizować zamówienia na składarko-sklejarki Diana Go i inne urządzenia z serii Diana. 

Sukces współpracy Heidelberga i MK Masterwork był możliwy dzięki doskonałemu dopasowaniu potencjału obu firm. MK Masterwork to największy producent urządzeń dla postpressu w regionie azjatyckim, inwestujący duże środki w zdolności produkcyjne oraz badawczo-rozwojowe, zaspokajające popyt klientów z dynamicznie rozwijającego się sektora opakowaniowego – czego dowodem jest m.in. rozbudowa fabryki w Nowym Mieście. Z drugiej strony Heidelberg – ze swoją globalną infrastrukturą sprzedażowo-serwisową – stanowi doskonałe dopełnienie działalności MK Masterwork jako kanał dystrybucji jej urządzeń.

Na podstawie materiałów firmy Heidelberg opracował TK