Duży może więcej!
22 Feb 2018 14:18

Systemy EyeC Proofiler 1200 DT i 1700 DT to pierwsze tego typu na świecie duże skanery, wykorzystywane do sprawdzenia pierwszego wydruku, prowadzenia regularnej inspekcji podczas drukowania nakładu czy kontroli jakości przed wysyłką materiałów do klienta. Są nie tylko precyzyjnymi urządzeniami, ale także stanowią unikalne rozwiązanie, które pozwala na obsłużenie jednym systemem dwóch procesów produkcyjnych w całej drukarni.

Czy naprawdę można całą fabrykę – zakład produkcyjny, drukarnię – obsłużyć za pomocą jednego systemu do inspekcji wizyjnej? Można! Robią to systemy EyeC Proofiler 1200 DT i 1700 DT, które dodatkowo posiadają dwie funkcjonalności pracy: można je z powodzeniem zainstalować zarówno w hali produkcyjnej lub w dziale kontroli jakości. Tym, co stanowi o ich unikalności jest fakt, że jedno urządzenie jest w stanie obsłużyć kilka maszyn drukujących, a więc de facto całą drukarnię. Operator lub specjalista ds. kontroli jakości bez problemu może samodzielnie upewnić się, że maszyna została poprawnie skonfigurowana oraz prawidłowo wydrukować zlecenie już za pierwszym razem. Dzięki temu potencjalne problemy są wykrywane i korygowane wcześniej, co w efekcie przyczynia się do mniejszych strat mate-riału oraz braku kosztownych dodruków czy przeróbek. Wzorem przy pierwszym druku może być plik PDF z one-upem z akceptacji klienta, z kolei przy dodruku wzór może stanowić już sprawdzony poprzednio plik PDF lub obraz kartonika.

I ma wiele zalet

Wykorzystywana w skanerach technologia pozwala nie tylko na automatyczne wykrywanie każdej próbki, ale też na weryfikację jej treści względem zaakceptowanego wzorca (zazwyczaj wspomnianego pliku PDF). W jednym cyklu inspekcyjnym sprawdzane są: tekst, grafika, zmiany kolorów, kody 1D i 2D (kody kreskowe, typu data matrix), jak również tłoczenia i tekst w alfabecie Braille’a. Proofiler 1200 DT i 1700 DT pozwala po raz pierwszy na inspekcję dużych arkuszy wraz z inspekcją kodów 1D, 2D i Braille’a. Identyfikowane są wszelkie błędy, począwszy od nieprawidłowych kolorów, poprzez przesunięcia, plamki, wypełnione lub brakujące litery oraz złej jakości kody czy znaki Braille’a. Dodatkowo weryfikacja treści odbywa się w dowolnym języku, co pozwala uniknąć wymieszania nakładów.

System ma wiele zalet. Znacznie skraca czas inspekcji, a proof zaakceptowany przez klienta jest automatycznie ładowany w oparciu o wprowadzone dane zlecenia. Zdefiniowane wcześniej parametry pozwalają łatwo dostosować stopień precyzji kontroli w zależności od produktu. Całości dopełnia intuicyjny interfejs, dostępny w najpopularniejszych językach. Pozwala to operatorowi na przeprowadzenie szybkiej i skutecznej inspekcji arkusza lub gotowego opakowania. Wystarczy tylko załadować pliki, zeskanować próbki, rozpocząć inspekcję, ocenić odchylenia oraz zapisać lub wydrukować raport.

Jestem bardzo zadowolony z wprowadzenia przez nasz dział rozwoju nowych skanerów flatbed, które oferują niezwykle wysoki standard dla tego typu urządzeń: 600 i 500 dpi, czas skanowania poniżej 24 sekund, możliwość weryfikacji kodów 1D i 2D zgodnie z normami ISO oraz weryfikację zapisu i wysokości punktów Braille'a. I to wszystko w jednym urządzeniu! Dotychczas oferowaliśmy drukarniom systemy combo, gdzie arkusze były skanowane przez skanery rolowe, a wycięte użytki – przez skaner w formacie A3 lub A2. Obecnie oferujemy jeden skaner, który łączy ich funkcjonalności – mówi Marcin Weksler, szef EyeC Polska.

Opracowano na podstawie materiałów firmy EyeC