Futurebox – nowoczesny pojemnik składany
14 Dec 2017 13:48

W ofercie firmy Georg Utz Sp. z o.o. – producenta systemów do logistyki i pojemników do magazynowania z tworzyw sztucznych – znalazł się uniwersalny pojemnik składany Futurebox z dwuczęściową pokrywą. 

Futurebox to połączenie solidnego pojemnika do zadań logistycznych i nowoczesnego designu. Produkt jest dostępny w 4 podstawowych kolorach: jasnoniebieskim, żółtym, zielonym i czerwonym. Jest to wygodne w obsłudze, trwałe i bezpieczne opakowanie wielokrotnego użytku, które po złożeniu pozwala zredukować przestrzeń ładunkową o 70%. 

Futurebox stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie handlu tradycyjnego i e-commerce, które notują w ostatnim czasie duże wzrosty sprzedaży oraz zwiększenie aktywności kanałów online. Generuje to potrzebę zastosowania takich rozwiązań logistycznych, które w optymalny sposób pozwolą zarządzać łańcuchem dostaw. Pojemnik Futurebox jest dedykowany m.in. sieciom handlowym, odzieżowym i drogeryjnym, które dążąc do unifikacji systemu logistycznego oczekują ergonomicznego i łatwego w obsłudze systemu pojemników do transportu asortymentu z centrum dystrybucyjnego do sklepu, a także ekspozycji towarów na półkach sklepowych. 

Specjalna konstrukcja

Konstrukcja pojemnika została opracowana w taki sposób, aby umożliwić maksymalne wykorzystanie przestrzeni ładunkowej. Przez zastosowanie specjalnego wzmocnienia dna Futurebox udźwignie zawartość o masie do 25 kg. Pojemnik może być wykorzystany do składowania w stosie. Producent dopuszcza ułożenie pojemników w stosie w liczbie maks. 8 sztuk o łącznym ciężarze do 200 kg. Futurebox został wykonany z półprzeźroczystego tworzywa, dzięki czemu nawet po zamknięciu widać poziom wypełnienia pojemnika, co ułatwia pracę podczas komisjonowania. W nowym rozwiązaniu użyto poza tym specjalnego mechanizmu ryglującego, który uruchamia się samoczynnie po zamknięciu pokrywy. Dzięki temu produkt jest bardziej stabilny i nie złoży się podczas użytkowania. W pokrywie natomiast zastosowano dodatkowe ożebrowanie, gwarantujące większą trwałość i niezawodność. 

Oszczędza miejsce, gdy nie jest używany

Po złożeniu rozmiar pojemnika Futurebox zostaje zredukowany do wysokości górnej ramy wraz z dnem – z 320 mm pierwotnej wysokości do 90 mm po złożeniu. Oznacza to, że na takiej samej powierzchni można zmagazynować maksymalnie cztery razy więcej pustych pojemników składanych niż miałoby to miejsce w przypadku pojemników sztywnych. Ma to również bezpośrednie przełożenie na redukcję kosztów transportu. 

Bogate wyposażenie

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów w pojemniku przewidziano dodatkowe otwory na plomby oraz specjalne wgłębienia na pasy bindujące. Istnieje możliwość indywidualnego znakowania, zastosowania kieszeni etykietowych, kodów IML i innych systemów do monitorowania pojemników i oznaczania zawartości. 

Opracowano na podstawie materiałów firmy Georg Utz