Heinz wymienia folię na tekturowy multipack od WestRock
24 Feb 2021 15:04

Firma Kraft Heinz poinformowała o rozpoczęciu procesu wdrażania tekturowych opakowań typu Cluster-Wing firmy WestRock – zastosowanych w celu zredukowania liczby plastikowych opakowań jednorazowych widocznych na sklepowych półkach. Heinz jako pierwszy zdecydował się na zastosowanie nowego i innowacyjnego rozwiązania, które stanowi ekologiczną, trwałą i wygodną alternatywę dla plastikowych opakowań termokurczliwych.

To posunięcie – jak przekonuje Heinz – pomoże wcielić w życie ideę zrównoważonego rozwoju i wyeliminować z łańcucha dostaw 550 ton opakowań z tworzyw sztucznych. Innowacyjna, pozbawiona kleju konstrukcja zużywa o 50% mniej tektury w porównaniu z opakowaniami typu wrap-around i o 10% mniej materiału od tradycyjnej „owijki”. Nowe opakowanie zostało wykonane z tektury CarrierKote firmy WestRock posiadającej certyfikat PEFC, pozyskanej z lasów zarządzanych w zrównoważony sposób i nadającej się do recyklingu.

Wszechstronny, wydajny i w pełni zautomatyzowany system do aplikacji tekturowych opakowań Cluster-Wing to część trwającej trzy lata, wartej 25 mln funtów inwestycji i instalacji w należącej do firmy Heinz fabryce Kitt Green. Obecnie nowe opakowania są dostępne wraz z gamą zup Heinz (Heinz Soups) jako element zimowej akcji „Heinz to Home”. Jesienią bieżącego roku firma zamierza zastosować innowacyjny Cluster-Wing do wszystkich produktów sprzedawanych w puszkach w wiodących sieciach sprzedaży w Wielkiej Brytanii. 

Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy wykorzystać najbardziej wszechstronne na świecie portfolio ekologicznych produktów papierowych i opakowaniowych do tworzenia zindywidualizowanych i skoncentrowanych na klientach rozwiązań takich jak Cluster-Wing – powiedział Mark Shaw, dyrektor generalny WestRock w oddziale Food&Beverage EMEA. – Nasz zespół blisko współpracował z zespołem firmy Heinz przy tworzeniu rozwiązania, które wspomoże naszego klienta w osiągnięciu celów zrównoważonego rozwoju oraz odbije się szerokim echem na brytyjskim rynku, zarządzając jednocześnie kosztami i ryzykiem związanymi z procesem wymiany.

Opracowano na podstawie materiałów firmy WestRock

 

error: Kopiowanie zabronione!