Dzięki szytym na miarę, najnowocześniejszym rozwiązaniom firma Martin Automatic pomaga podnosić wydajność przetwórcom opakowań. Szeroki zakres firmowych technologii pozwolił jej wkroczyć na wiele rynków, a większość produktów, które są wytwarzane z roli, jest na którymś etapie przetwarzana przez urządzenia tej marki.
Sektorowi przetwórców etykiet Martin oferuje gamę wąskowstęgowych automatycznych sklejarek końcówek wstęgi i przewijarek transferowych, ale firma cieszy się równie dobrą renomą dzięki swej ofercie dla innych branż stosujących procesy rolowe, takiej jak szybkie zmieniarki rolek o niskim naprężeniu wykorzystujące taśmy i technologię zgrzewania na gorąco przy szerokowstęgowym powlekaniu i laminowaniu włóknin, tkanin oraz folii.
Produkty te są podawane do pracujących w trybie ciągłym linii technologicznych przez inne urządzenia do odwijania/łączenia firmy Martin, dzięki czemu powstają m.in. pieluchy jednorazowe, produkty do pielęgnacji dla kobiet, wkładki chłonne, chusteczki higieniczne i maseczki do twarzy. Wśród innych rozwiązań korzystających z technologii Martin można wymienić produkty z tektury i pudełka składane, transportery na napoje oraz jednorazowe kubki i talerze.
Reputacja firmy Martin Automatic opiera się na wydajności jej technologii, takich jak wałek naprężający wstęgę z kompensacją inercji oraz – w ostatnich kilku latach – wałek pośredniczący Airnertia, który zapewnia przetwarzanie z dużą prędkością i niskim naprężeniem.
Integracja automatycznych sklejarek wstęgi i przewijarek z liniami produkcyjnymi zapewnia klientom firmy Martin znaczne oszczędności kosztów i redukcję odpadów. Jednym z przykładów odpadów materiałowych są częściowo zużyte rolki. Zwykle zawierają one mniej niż 150 m materiału, który na ogół trafia do recyklingu lub na wysypisko śmieci. To marnotrawstwo i ograniczanie zysków. Technologia firmy Martin pozwala przetwórcom na efektywne włączenie częściowo zużytych rolek do produkcji lub ich oczyszczenie i narządzenie do dalszego wykorzystania.
Użytkownicy automatycznych sklejarek podnoszą prędkość produkcji przeciętnie o 15% lub więcej, ponieważ uproszczone procesy produkcyjne wymagają mniejszej liczby uruchomień i zatrzymań, a dzięki automatyzacji operator chętniej zwiększa prędkość pracy maszyny. Automatyczne klejenie poprawia również jakość procesu produkcyjnego, ponieważ maszyna jest w stanie utrzymać stałą prędkość i w efekcie uniknąć fluktuacji – przykładowo – mocy promieniowania UV i związanej z tym intensywności utwardzania. Eliminacja ręcznego wprowadzania zmian zapewnia dodatkowo utrzymanie stałego napięcia wstęgi, co pomaga w utrzymaniu spójności kolorów w całym nakładzie.
Dwóch najnowszych przykładów na to, w jaki sposób wszechstronne technologie Martin zapewniają korzyści w procesach produkcyjnych, dostarczają zakłady Iconex w Tennessee i ProPrint w Wielkiej Brytanii. W amerykańskim zakładzie automatyczne sklejarki końcówek wstęgi MBS zostały zamontowane na istniejących liniach produkcyjnych, aby wesprzeć rozwój firmy w zakresie innowacyjnych etykiet – jednak w miarę szybkiego rozprzestrzeniania się koronawirusa przestawiono je na przetwarzanie rolek papieru do produkcji chusteczek higienicznych.
W Wielkiej Brytanii ProPrint zainstalowała maszynę Edale o szerokości 430 mm przeznaczoną wyłącznie do produkcji etykiet bez podkładu i wyposażyła ją w odwijak/sklejarkę MBS oraz nawijak LRD, aby umożliwić nieprzerwaną produkcję z prędkością 135 m/min i oszczędność rzędu 50-100 m materiału na każdej rolce – co zwiększyło wydajność o ponad 20%.
Opracowano na podstawie materiałów firmy Martin Automatic