Kaszerowanie od teraz będzie łatwiejsze
22 Feb 2023 11:24

Firma Infograf dostarczyła i zainstalowała dwa systemy do kaszerowania, a trzeci jest obecnie w trakcie produkcji. Kaszerowanie to proces trudny i złożony. Oczywiście nie mówimy o prostym kaszerowaniu kartonu z tekturą, gdzie zazwyczaj nie ma problemów z pasowaniem. Jednak gdy rozmawiamy o kaszerowaniu innych materiałów, takich jak kreda i tektura introligatorska, zadrukowanych z dwóch stron, z koniecznością spasowania ich ze sobą, pojawiają się poważne problemy. Tak samo konia z rzędem temu, kto kaszeruje karton z kartonem albo papier z kartonem.

Do tej pory firma Infograf oferowała automat do kaszerowania QNB 600B, który wykorzystuje system podawania tektury od grubości 1 mm i więcej. Tektura jest wysuwana od dołu i podawana przez ssawki do okleiny. Robot z ssawkami ma wbudowany system korekty pasowania pomiędzy dwoma użytkami, co pozwala na zachowanie dokładności do 0,3 mm; jest to bardzo dobry wynik przy tego typu pracach.


Teraz, na bazie modelu QNB 600B, powstał nowy model QNB750B, który ma zupełnie inny system podawania tektury, czyli okładziny. Model QNB 750B wykorzystuje system podawania okładziny ze stosu, co pozwala na obsługę okładziny o gramaturze od 300 g/m2, natomiast okleina może być podawana od 100 do 350 g/m2.

Takie rozwiązanie jest czymś nowym, pozwala bowiem na bardzo szerokie możliwości kaszerowania różnego rodzaju surowców takich jak: papier z papierem, papier z kartonem, papier z mikrofalą, papier z tekturą introligatorską, papier z tekturą falistą. Tak samo można kaszerować karton z kartonem czy dwustronnie tekturę introligatorską. Ponadto możliwe jest wklejanie luster do okładek czy segregatorów. 

Najnowszy model automatu do kaszerowania, z wydajnością od 1200 do 2000 szt./godzinę, jest idealnym rozwiązaniem do kaszerowania małych i średnich nakładów. Nie ma ręcznej maszyny, która byłaby w stanie osiągnąć taką wydajność. 

Standardowo maszyna jest wyposażona w wiskozymetr, który zapewnia utrzymanie stałej lepkości kleju, co eliminuje problem z ustawianiem lepkości „na oko”. Do obsługi maszyny wystarczy jedna osoba. Wymagana powierzchnia do instalacji jest znacznie mniejsza niż przy przemysłowej linii do kaszerowania.

Linia QNB 750B dedykowana jest małym i średnim firmom, które oferują produkty kaszerowane. Może być również uzupełnieniem dla dużych firm, które nie przyjmują do kaszerowania małych i średnich nakładów, ponieważ przy przemysłowych liniach do kaszerowania nie jest to ekonomicznie opłacalne. 

Mamy nadzieję, że po raz kolejny nasi klienci znajdą w naszej ofercie wsparcie dla swoich działań produkcyjnych.

W styczniu tego roku jeden automat do kaszerowania z podawaniem okładziny ze stosu został zainstalowany w firmie Aleksander, będącej znanym producentem gier. Maszyna została zainstalowana i przekazana do produkcji, a załoga przeszkolona.

Drugie urządzenie zostało zainstalowane na początku lutego w poznańskiej drukarni Poligrafia Fabisiak jako uzupełnienie parku maszynowego. Do tej pory Infograf dostarczył już do tej drukarni automat do sztancowania JY 76E, składarko-sklejarkę sześciopunktową GS800 oraz automat do wypychania użytków QF 1080B. Teraz automat do kaszerowania będzie uzupełnieniem maszyn po druku. 

Trzeci automat QNB 750B do kaszerowania z podawaniem okładziny ze stosu, który jest obecnie produkowany, został zamówiony przez znaną i cenioną drukarnię z Krakowa – SDruk. Od kilku lat w tej drukarni działa również składarko-sklejarka sześciopunktowa GS800 z systemem klejenia firmy Nordson. 

W naszej ocenie automat do kaszerowania QNB 750B z podawaniem okładziny ze stosu jest doskonałym rozwiązaniem dla małych i średnich firm, które mają w swojej ofercie produkty wymagające kaszerowania. Serdecznie zachęcamy do podjęcia z nami współpracy. 

Artykuł sponsorowany

InfoGraf Sp. z o.o. / Al. 11 Listopada 159 / 66-400 Gorzów Wlkp / Biuro: +48 513 700 322 / biuro@infograf.eu
tel. kom.: +48 501 262 552 / tel. kom.: +48 501 790 552 / www.infograf.eu