Koncern Sonoco powiększył zakład w Strykowie
11 May 2018 13:36

W Sonoco Display and Packaging w Strykowie została otwarta nowa hala produkcyjna o łącznej powierzchni 9000 m2. Decyzja o rozbudowie zakładu zlokalizowanego pod Łodzią została podjęta ze względu na podpisanie kontraktu z jednym z wiodących producentów baterii alkalicznych. To kolejny ważny klient w portfolio firmy, dla którego usługi świadczone są w zakładzie w Strykowie.

13 kwietnia br. odbyło się oficjalne otwarcie nowej hali Sonoco Display and Packaging w Strykowie. W uroczystościach wzięli udział: zastępca burmistrza Strykowa Bożena Motylińska, starosta zgierski Bogdan Jarota, pełnomocnik marszałka województwa łódzkiego ds. inwestorów i eksporterów Janusz Baranowski, Adam Pustelnik oraz Edyta Karpińska z Biura Obsługi Inwestora i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Łodzi. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także przedstawiciele Politechniki Łódzkiej.

Powierzchnia produkcyjna i magazynowa całego zakładu Sonoco w Strykowie to około 60 tys. m2, które firma zobowiązała się wynajmować przez kolejnych 10 lat. Łączna powierzchnia nowej części to 9000 m2, z czego ponad 5000 m2 stanowią produkcja oraz przestrzeń biurowa, a około 4000 m2 magazyn. Dla firmy rozwój na tym poziomie oznacza wyposażenie zakładu w kolejne 17 linii pakujących, które będą częściowo zautomatyzowane.

Nasza decyzja dotycząca rozbudowy zakładu w Strykowie o nową halę wynika z potrzeby produkcji oraz nowych projektów, które się pojawiły. W efekcie uruchomimy 17 linii produkcyjnych i będziemy wykorzystywać technologie takie jak: automatyczne blistrowanie, automatyczne podawanie i pakowanie produktów w kartony, zgrzewanie czy foliowanie. Bardzo ważnym czynnikiem naszego sukcesu są ludzie, dla których mamy rozbudowaną ofertę otwartych stanowisk pracy. Teraz, w samej lokalizacji strykowskiej, pracuje 1050 osób. Docelowo w nowej hali zatrudnionych zostanie kolejnych 140 pracowników produkcyjnych oraz 20 pracowników biurowych – mówi Magdalena Dłuska, regionalny dyrektor HR w Sonoco.

Rozwój firmy Sonoco w powiecie zgierskim będzie szansą na zmniejszenie liczby bezrobotnych. Jak zapowiada Magdalena Dłuska, zatrudnienie w zakładzie znajdą zarówno pracownicy produkcyjni, inżynierowie, jak i kadra menedżerska, ponieważ stanowiska do objęcia są zróżnicowane. 

W związku z otwarciem nowej hali Sonoco potencjał rozwoju dla całego regionu zauważył też starosta zgierski Bogdan Jarota: Serdecznie gratuluję wszystkim tym, którzy przyczynili się do powstania tego nowoczesnego obiektu, w którym pracę znajdą mieszkańcy powiatu zgierskiego. Jest to tym bardziej istotne z uwagi na fakt, że w naszym regionie stopa bezrobocia nadal utrzymuje się na dość wysokim poziomie i wynosi teraz 8%. Położenie naszego regionu w centrum Polski jest wyjątkowe w skali całego kraju, ze względu na usytuowanie na tym terenie skrzyżowania dwóch najważniejszych autostrad środkowoeuropejskich A1 i A2.

Sonoco to amerykański koncern założony w 1899 roku w Hartsville w Południowej Karolinie, będący dostawcą opakowań, produktów przemysłowych oraz usług w zakresie pakowania. W 300 zakładach zlokalizowanych na pięciu kontynentach pracuje około 21 tys. osób.

W Polsce koncern Sonoco prowadzi działalność od 2005 roku. Obecnie pięć zakładów zlokalizowanych na terenie naszego kraju zatrudnia około 2,5 tys. pracowników. Łódź, Stryków oraz Wrocław to zakłady odpowiedzialne za usługi pakowania i zarządzanie łańcuchem dostaw opakowań. Zakład w Kutnie zajmuje się produkcją opakowań dla branży spożywczej, zaś dywizja w Sochaczewie odpowiada za wytwarzanie kartonowych tub dla przemysłu.

Opracowano na podstawie materiałów firmy Sonoco Display and Packaging