Konferencja ICE-CCE obiecuje wiele atrakcji
25 lut 2025 12:08

W dniach 11-13 marca br. do Centrum Wystawowego w Monachium wracają po raz kolejny dwie wysoko oceniane imprezy targowe: skierowana do branży przetwórstwa ICE Europe oraz poświęcona tekturze falistej i kartonom składanym CCE International, które zaanonsowaliśmy w styczniowym numerze „Opakowania”. Tym razem skupiamy się na temacie przygotowywanej wspólnie przez organizatorów obu imprez konferencji ICE-CCE „Printing for Packaging Conference”, poświęconej wiodącym tematom, technologiom i trendom w produkcji i przetwórstwie opakowań.

Przyglądając się programowi trzydniowej konferencji towarzyszącej monachijskim targom branżowym, możemy zauważyć duże zróżnicowanie tematyczne, które stanowi gwarancję, że każdy ze słuchaczy znajdzie wśród prelekcji interesujące treści.

Dzień pierwszy

Już pierwszego dnia – we wtorek 11 marca – wysłuchamy ośmiu wystąpień o różnorodnej tematyce. Hildegard Heckl ze Schreiner Group skupi się na druku hybrydowym jako skutecznym połączeniu wydajności fleksografii z elastycznością druku cyfrowego przy wysokonakładowej produkcji opakowań personalizowanych. Również Volfram Verwuester, menedżer ds. GTM w firmie HP, na przykładzie najnowszych osiągnięć swego przedsiębiorstwa pokaże, jakie nowe możliwości w zakresie wydajności, opłacalności i skalowalności oferuje technologia druku hybrydowego. Z kolei Neil Cook, kierownik ds. rozwoju biznesu z Xaar, rozważy możliwość transformacji druku cyfrowego na tekturze falistej za pomocą autorskiej technologii atramentowej Ultra High Viscosity. Augusto França, dyrektor ds. badań i dyrektor operacyjny w Brasilata Labs, zaprezentuje, w jaki sposób INNOCAN, technologia druku cyfrowego oparta na laminacji, pozwala na nadruk wysokiej jakości grafik bezpośrednio na powierzchnie metalowe za pomocą maszyn HP Indigo. Pozostałe prelekcje tego dnia będą poświęcone: roli powietrza konwekcyjnego jako czynnika niezbędnego w procesach skutecznego utwardzania światłem podczerwonym (NIR); partnerstwu firm Optima Life Science oraz Aumann Leuchheim przy opracowywaniu wyjątkowych maszyn wyznaczających nowe standardy branżowe; rozwiązaniom BST służącym automatyzacji procesów kontroli produkcji na systemach rolowych; a także wskazówkom przy projektowaniu zrównoważonych opakowań według firmy Comexi.

Dzień drugi

Na środę organizatorzy przygotowali aż 14 prelekcji. Ponownie istotną rolę odegra wśród nich tematyka technologii cyfrowych.

Fabio Tallarico, kierownik ds. technicznych w firmie Seiko Instruments, opowie o nowej głowicy drukującej na tekturze falistej w rozdzielczości 600 dpi z pełną recyrkulacją; Oliver Baar, dyrektor ds. marketingu produktów w Koenig & Bauer, zaprezentuje najnowsze osiągnięcia swojej firmy w zakresie cyfrowego druku opakowań i ochrony marki; Charles Sharpe, kierownik ds. oprogramowania w Meteor Inkjet, wygłosi prelekcję na temat metod zwiększania wydajności, jakości i nakładów w przemysłowym druku atramentowym; Tomas Cerny, główny inżynier w Xaar, ujawni kluczowe rozwiązania stosowane w głowicach drukujących produkowanych w jego firmie; wreszcie dr Franz Lotter, starszy kierownik ds. serwisu w firmie Tietoevry, wygłosi przemówienie o zdradzającym wszystko tytule: „Zwiększanie wydajności pakowania dzięki cyfryzacji: prawdziwe historie sukcesu”.

Rozpiętość tematyczna wykładów prezentowanych drugiego dnia konferencji będzie znacznie większa, bowiem zaproszeni goście opowiedzą również o metodach wydajnego suszenia za pomocą podczerwieni, gorącego powietrza i systemów hybrydowych (Stefan Büchner, techniczny kierownik ds. sprzedaży w firmie Dr. Hönle AG; podobny temat w oddzielnej prelekcji podejmie również Heiko Wettengl, CEO firmy Micor); wykorzystaniu podłoży papierowych i kartonowych w cyfrowej produkcji opakowań jako sposobowi na minimalizację odpadów i redukcji stoków magazynowych (Patrick Le Galudec, konsultant, PLG); zaletach zdecentralizowanej technologii napędów maszyn do produkcji opakowań (Andreas Heindl, kierownik ds. produktu i sprzedaży w Erhardt+Leimer GmbH); innowacyjnych metodach grawerowania wałków rastrowych (Holger Nenstiel, kierownik ds. sprzedaży w firmie Zecher); rewolucji w obsłudze matryc, intralogistyce i automatyzacji bezpieczeństwa w branży tektury falistej (Mary-Ann Sallmann, kierownik projektu w dfv Conference Group); doświadczeniach w cyfryzacji procesów produkcyjnych (Henning Wilms, dyrektor zarządzający, Enlyze); innowacyjnym rozwiązaniu Unique Turn firmy Bahmüller, które wyznacza nowe standardy w ekonomicznej produkcji opakowań e-commerce (Andreas Heitele z HeitTEC Corrugated oraz Markus Swedrowski z Bahmüller). Dopełnieniem technicznych prelekcji będzie wystąpienie dra Alexandra Kronimusa z PlasticsEurope Deutschland, który opowie o europejskim prawodawstwie promującym obieg zamknięty opakowań z tworzyw sztucznych.

Dzień trzeci

Organizatorzy zdradzili na razie temat tylko jednego wykładu przygotowanego na trzeci dzień konferencji: „Powlekanie slot-die kontra powlekanie grawiurowe – wpływ techniki powlekania na wydajność warstwy”. Bardziej szczegółowych informacji odnośnie do atrakcji ostatniego dnia konferencji należy szukać na stronie targów ICE Europe oraz CCE International.

Zapraszamy w imieniu organizatorów!

Opracowano na podstawie materiałów organizatora

Tłumaczenie: TK