Multifol pierwszym polskim użytkownikiem maszyny spm steuer RF
11 May 2018 13:38

„Z prawdziwą przyjemnością informuję o zakupie przez firmę Multifol pierwszej na polskim rynku cylindrycznej maszyny RF 82 do hot-stampingu, która poszerzy możliwości przedsiębiorstwa i zapewni mu przewagę konkurencyjną na rynku” – tak podpisanie kontraktu między krakowskim specjalistą ds. uszlachetnień i niemieckim producentem spm steuer anonsował Zenon Łapiński, którego firma pośredniczyła w podpisaniu umowy drugiego dnia warszawskich targów Packaging Innovations.

Pracownicy spm steuer mają ponad 40 lat doświadczenia w konstruowaniu i produkcji maszyn do złocenia na gorąco. Nazwa Steuer jest kojarzona z rozwojem maszyn rotacyjnych do hot-stampingu pracujących z prędkością ponad 10 000 arkuszy/h.

Maszyny cylindryczne spm steuer nowej generacji to dwa modele urządzeń z rodziny „RF” (o oznaczeniu RF 82 i RF 90), zaprojektowane i wykonane ze szczególną starannością z myślą o tych klientach, którzy planują aplikować folię w systemie „okrągło na płasko”. Konstruktorzy z firmy spm steuer zastosowali wiele nowatorskich rozwiązań i patentów, które zaczerpnęli ze swojego bogatego doświadczenia przy produkcji tego typu maszyn. W efekcie pozwalają one na osiąganie większej szybkości i wydajności tłoczenia, wyższej jakości produkcji i elastyczności w odniesieniu do tłoczonych podłoży oraz motywów. 

Do największych zalet spm steuer RF, w porównaniu z maszynami innych producentów, należą m.in.: znacznie większa szybkość pracy (w zakresie 2500-3000 ark/h), lepsza jakość złocenia i lepsza wydajność ze względu na nowy sposób prowadzenia folii, znaczna redukcja czasu ustawiania dzięki regulowanej wysokości łoża i wiele innych, inteligentnych rozwiązań.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania firmy Multifol jako pierwszego polskiego klienta, który zdecydował się na zakup naszej nowoczesnej cylindrycznej maszyny do hot-stampingu. Ten kontrakt stanowi jeden z pierwszych owoców niedawno rozpoczętej współpracy z firmą Łapiński – skomentował transakcję Bernhard Gansert, dyrektor ds. sprzedaży firmy spm steuer. 

Zenon Łapiński, którego firma oferuje usługi profesjonalnego szkolenia teoretycznego i praktycznego z technologii hot-stampingu, podkreślił, że transakcja stanowi nagrodę za wysiłek, jaki jego firma włożyła w informowanie polskich odbiorców o rozległych możliwościach niemieckiej maszyny. Artykuły w pismach branżowych, spotkania z klientami oraz prelekcje na konferencjach miały na celu przekonanie producentów opakowań, że do oferowania najwyższej jakości złocenia nie wystarczy już posiadanie wyłącznie maszyn góra-dół (up-and-down), ale trzeba również mieć cylindryczne; przekonuje się o tym coraz więcej firm angielskich, niemieckich czy szwajcarskich. 

Z najwyższą jakością firmy spm steuer mam do czynienia od blisko 20 lat, osobiście znam dyrektora zarządzającego firmy Marca Steuera, więc gdy podczas ostatniej edycji targów drupa odwiedziłem jej stoisko już jako właściciel własnego przedsiębiorstwa, nawiązanie współpracy stało się czymś naturalnym; obecnie firma Łapiński jest wyłącznym przedstawicielem spm steuer na polskim rynku. Jesteśmy z tego faktu bardzo dumni, bo to firma z bogatymi tradycjami i doskonałą technologią – a to pułap, do jakiego zmierzamy w naszej działalności.

Janusz Kuzioła, prezes zarządu firmy Multifol: Urządzenie spm steuer wydaje się najbardziej zaawansowanym technologicznie – pod względem oferowanej jakości i możliwości technicznych – modelem spośród maszyn cylindrycznych dostępnych na rynku. O jego możliwościach przekonamy się za mniej więcej miesiąc, kiedy maszyna będzie zainstalowana.  TK