Schumacher Packaging przejmuje Jaffabox – brytyjskiego producenta opakowań 
17 Dec 2019 07:30

Grupa Schumacher Packaging, jeden z największych rodzinnych producentów opakowań z tektury falistej i litej, wciąż się rozwija. 

Z dniem 5 listopada 2019 roku grupa przejęła producenta opakowań Jaffabox Ltd z siedzibą w Birmingham, w Anglii. Jaffabox posiada najnowszą technologię i oferuje szeroki wachlarz rozwiązań opakowaniowych z produkowanej u siebie tektury falistej – od kartonów wysyłkowych przez tzw. shelf ready packages, czyli opakowania gotowe na półkę, po skrojone na miarę „usługi designerskie” tworzone według indywidualnych wymogów klienta. Dzięki przejęciu Schumacher Packaging pozyskuje dla grupy kolejnego silnego dostawcę i strategicznie ważną lokalizację w Europie.

Poprzez Jaffabox firma Schumacher Packaging rozszerza swoją obecność na rynku europejskim. Niesie to ze sobą korzyści logistyczne, zwłaszcza dla działających na skalę międzynarodową klientów, ponieważ część z nich ma swoje zakłady w Wielkiej Brytanii. Właśnie tym klientom Schumacher Packaging oferuje – szczególnie w dobie Brexitu – niezawodny punkt kontaktowy na miejscu. Ponadto mogą oni polegać na kolejnym silnym dostawcy grupy przedsiębiorstw, który charakteryzuje się wysokim standardem technologicznym i wybitnym podejściem do sektora usług. Björn Schumacher, CEO Schumacher Packaging Group, podkreśla: Jaffabox posiada ogromny potencjał, który w pełni wykorzystamy w ramach grupy – z korzyścią dla naszych wspólnych klientów. Na fuzji zyskają bowiem także klienci angielskiego producenta opakowań: uzyskają dostęp do szerokiej palety produktów i pełnej gamy usług międzynarodowej grupy Schumacher Packaging. Ponadto dla klientów Jaffabox zostanie zachowana ciągłość, ponieważ zarządzanie przedsiębiorstwem pozostaje w rękach rodziny Amyes.

Na drodze do przekształcenia w europejskiego dostawcę kompleksowych usług

Przyjęcie do grupy Jaffabox jest dla firmy Schumacher Packaging kolejnym krokiem w realizacji strategii rozwoju międzynarodowego.

Coraz więcej firm działa dziś na skalę międzynarodową i posiada zakłady w całej Europie – wyjaśnia Jochen Drösel, CSO w grupie Schumacher Packaging. – Zamiast konieczności wyboru dostawców dla każdego kraju oddzielnie, wolą one współpracę z kilkoma dostawcami na całym obszarze działalności – najlepiej na jednolitym poziomie jakościowym i cenowym. Dokładnie te wymagania grupa Schumacher Packaging chce spełnić. Björn Schumacher tak wypowiada się na ten temat: Nie jest naszym głównym celem zdobycie udziału w rynku poprzez ekspansję. Chcemy raczej zaproponować obecnym klientom dodatkową ofertę i jak najlepiej spełnić nasze obietnice jako dostawcy kompleksowych usług.

Specjaliści od opakowań nadają na tych samych falach

Fakt, że przejęcie Jaffabox jest ze strategicznego punktu widzenia logiczne dla obu partnerów, można również dostrzec w podobieństwie firm: obydwa przedsiębiorstwa są zarządzane przez właścicieli, obie firmy mają ponad 70-letnią tradycję i są kierowane przez odnoszący sukcesy tandem braci. Cieszymy się, że staliśmy się częścią rodziny Schumacher Packaging – wyjaśnia Frank Amyes, jeden z dwóch dyrektorów zarządzających Jaffabox. – W ten sposób zapewniamy naszym klientom kontynuację obsługi oraz wysokiej jakości produkty, do których przywykli. Ponadto jesteśmy w stanie zaoferować im szerszą paletę produktów i obecność firmy Schumacher Packaging na rynku europejskim. Dla wszystkich stron oznacza to korzyści oraz silną pozycję!

Świadomość zrównoważonego rozwoju w podwójnym wydaniu

Podobieństw jest jeszcze więcej: zarówno firmę Jaffabox, jak i Schumacher Packaging cechuje wyjątkowe, oparte na zasadzie zrównoważonego rozwoju podejście do przyszłości. Jako producenci opakowań z tektury falistej i litej, obie firmy przetwa-rzają naturalne surowce odnawialne – z zachowaniem odpowiednio korzystnego bilansu CO2 – oraz wytwarzają produkty, które można w pełni poddać recyklingowi. Firma Jaffabox już pod koniec lat 70. 

XX w. skoncentrowała się na przetwarzaniu opakowań i dysponuje nowoczesnym systemem recyklingu. Również w grupie Schumacher Packaging ochronę zasobów, środowiska i zrównoważony rozwój traktuje się priorytetowo oraz stosuje w praktyce – na przykład poprzez najnowocześniejsze technologie w dziedzinie produkcji i logistyki: specjalista ds. opakowań dysponuje trzema maszynami do produkcji papieru i tektury litej z zamkniętym systemem recyklingu własnych odpadów, powstających w procesie wykrawania. Ponadto innowacyjna technologia druku cyfrowego, którą firma Schumacher Packaging pioniersko stosuje w seryjnej produkcji wysokiej jakości opakowań z nadrukiem, opiera się na przyjaznych dla środowiska farbach drukarskich na bazie wody.

Jednocześnie eliminuje się produkcję i utylizację polimerowych form drukowych. Oprócz tego wszystkie zakłady grupy Schumacher Packaging posiadają certyfikat FSC®.

Artykuł sponsorowany