TARGI TAROPAK zapraszają jesienią do Poznania 
22 Feb 2019 14:05

Tradycja organizowania poznańskich targów dla sektora producentów i dostawców technologii pakowania oraz rozwiązań, które umożliwiają firmom podejmowanie wyzwań logistycznych, ma prawie 40 lat. Od początku targi są wysoko cenione zarówno przez ich uczestników, jak i wiele instytucji oraz organizacji branżowych, w tym przez Polską Izbę Opakowań (PIO). Korzyści z aktywnego uczestnictwa w wydarzeniach są doceniane tak przez polskich, jak i zagranicznych wystawców. 

Każda edycja targów TAROPAK przyciąga setki wystawców i tysiące zwiedzających. Rozmieszczone w nowoczesnych pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich wydarzenie to największe w tej części Europy forum prezentacji rozwiązań technologicznych branży opakowaniowej.

Raporty na temat branży mówią o tym, że jest to sektor, który nieustannie się rozwija. Globalne zmiany zmierzające w kierunku ograniczenia ilości wytwarzanych śmieci, zwrot w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym stawiają nowe wyzwania przed producentami opakowań – mówi Hanna Zdrojewska, dyrektor targów TAROPAK i 4PRINT. – Opakowanie już dawno przestało być tylko „materiałem ochronnym”, opakowanie ma sprzedawać. Istotny zatem jest nie tylko materiał, z jakiego powstaje, ale również jego design. Wzrastająca optymalizacja produkcji, rosnące ceny energii, uwarunkowania prawne niejako wymuszają modernizację parku maszynowego – poszukiwanie nowych rozwiązań. Słowem – sektor opakowaniowy to przestrzeń, w której innowacyjność, otwartość i nieszablonowe podejście do rozwiązywania trudnych kwestii odgrywają kluczową rolę.

Targi TAROPAK stanowią doskonałą okazję do prezentacji szerokiej oferty branży od surowców i maszyn do produkcji opakowań, poprzez gotowe rozwiązania, na zagadnieniach związanych z magazynowaniem kończąc. Niezwykle istotnym elementem poznańskiej ekspozycji jest oferta dla branży logistycznej, tj. prezentacja maszyn i urządzeń do transportu wewnętrznego, sprzętu do zarządzania zapasami oraz specjalistycznego sprzętu do przetwarzania informacji logistycznych. 

Uzupełnieniem TAROPAKU są targi szeroko pojętego druku 4Print|Digital|Industrial|Flekso|3D. Wydarzenie to daje możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami, trendami i nowościami produktowymi w obszarze druku. Wystawcy przedstawią przegląd innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu poligraficznego, jak również dla klientów drukujących, wydawców, twórców grafiki oraz drukarń. 

Przyjazd na TAROPAK i 4PRINT to nie tylko okazja do zapoznania się z ofertą kilkuset czołowych producentów i dostawców, ale także szansa na skorzystanie z ciekawego programu wydarzeń, w tym konferencji, warsztatów, szkoleń i pokazów specjalistycznych. 

Biznes w skali makro – tak można określić możliwości, jakie czekają na profesjonalistów w dniach 30.09-3.10.2019 w Poznaniu. Rozbudowany blok wydarzeń to okazja do spotkań z potencjalnymi partnerami biznesowymi z rynków polskiego i zagranicznego. 

Wraz z Międzynarodowymi Targami Pakowania i Etykietowania TAROPAK oraz 4Print|Digital|Industrial|Flekso|3D organizowane są Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych POLAGRA FOOD, Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych POLAGRA-TECH, Międzynarodowe Targi Gastronomii i Hoteli Polagra Gastro i Invest Hotel.

Tegoroczne spiętrzenie wydarzeń daje pole do zweryfikowania oferty pod kątem konkurencyjności ceny, jakości i zaawansowania technologicznego w jednym miejscu i czasie. Jakie są najnowsze tendencje na rynku, w jakim kierunku poprowadzić rozwój firmy? Odpowiedzi na te i inne pytania dadzą konkretne rozmowy biznesowe, prowadzone podczas jesiennego bloku targów. 

Opracowano na podstawie materiałów Grupy MTP

 

error: Kopiowanie zabronione!