Tom Druk pierwszym polskim nabywcą maszyny BOBST M5X 
14 Dec 2017 13:52

Instalując w swym zakładzie nową maszynę M5X do druku fleksograficznego w linii łódzka firma Tom Druk stała się pierwszym polskim właścicielem urządzenia pokazanego po raz pierwszy na targach Labelexpo Europe 2017. Model wybrany przez Tom Druk jest przeznaczony do druku 10-kolorowego i został wyposażony w technologię suszenia UV LED oraz Digital Flexo 3.0.

Firma Tom Druk powstała w 2000 r. jako producent etykiet samoprzylepnych. Z biegiem lat zyskała opinię solidnego i renomowanego przedsiębiorstwa, w czym pomogły konsekwentne inwestycje w nowoczesną infrastrukturę oraz zaawansowane wsparcie dla klientów, począwszy od usług projektowania po wykańczanie produktu po druku. Dotychczas Tom Druk dostarczał szeroką gamę etykiet wytwarzanych na trzech wąsko-wstęgowych, wieloprocesowych liniach do druku i wykańczania marki BOBST. 

Jesteśmy dumni z uzupełnienia naszej oferty o najnowszą technologię, która umożliwi nam zwiększenie prędkości realizacji zleceń, zapewni niezmiennie wysoką jakość oraz rozsądną redukcję odpadów – wyjaśnia Tomasz Wolak, dyrektor generalny łódzkiej firmy. – Chcemy zagwarantować sobie możliwość rozszerzania gamy zadrukowywanych podłoży, jak również dostępnych metod wykańczania o dodatkowe możliwości, które są współcześnie wymagane przez sektor najwyższej klasy etykiet, takie jak laminowanie, cold stamping, hologramy, lakierowanie, a także wycinanie dowolnych kształtów.

Współpracę firm Tom Druk i BOBST zapoczątkował zakup pierwszej 6-kolorowej maszyny przed około 10 laty, po którym – ku obopólnej satysfakcji – nastąpiły kolejne instalacje urządzeń: do druku 8-, a następnie 10-kolorowego. Zważywszy na dotychczasowe doskonałe relacje wybór dostawcy kolejnego urządzenia – niezbędnego, by dodatkowo rozszerzyć możliwości produkcyjne łódzkiego przedsiębiorstwa – był oczywisty. 

Byliśmy pod wrażeniem wydajności zaprezentowanej podczas demonstracji przeprowadzanych na M5X – komentuje Tomasz Wolak. – Co więcej, BOBST oferuje REVO 7, opcję drukowania poszerzoną 7-kolorową paletą barw oraz proces Digital Flexo, o które planujemy uzupełnić naszą maszynę w niedalekiej przyszłości. Dodatkowo gwarantuje możliwość skorzystania ze wsparcia akademii REVO z Florencji, a także z usług lokalnego serwisu, który sprawdził się w ostatnich latach.

BOBST M5X, najnowsza konfiguracja cieszącej się dużym powodzeniem linii M5, doskonale wpisuje się w zapotrzebowanie firmy Tom Druk na urządzenie zdolne do obsługi nieskończonej liczby podłoży: od folii bez wypełniaczy po materiały samoprzylepne, papiery, lamituby, folie aluminiowe i lekkie tektury. To niezwykle istotne dla łódzkiej firmy, której produkcja trafia do wielu segmentów rynku, takich jak: kosmetyczny, spożywczy, napojowy, farmaceutyczny, motoryzacyjny, elektroniczny, i dostarcza etykiety różnych rodzajów i kształtów, m.in.: dekoracyjne i zabezpieczające, etykiety foliowe, owijki na butelki oraz kupony wielowarstwowe (by wymienić tylko część z nich).

Kolejne zamówienie jest dla nas wielce satysfakcjonujące, podobnie jak długotrwała współpraca z firmą Tom Druk – powiedział Matteo Cardinotti, dyrektor zarządzający BOBST Firenze, który stoi na czele oddziału Narrow & mid-web multi-process Product Line.

Na podstawie informacji firmy BOBST opracował TK