Avery Dennison zawiązuje partnerstwo z Tosca
23 Nov 2022 10:05

Firma Avery Dennison Labels and Packaging Materials (LPM) zawarła umowę partnerską z Tosca, jednym z globalnych liderów w sektorze plastikowych opakowań wielokrotnego użytku oraz rozwiązań poolingowych dla łańcucha dostaw, w celu zmiany sposobu dystrybucji znacznej części swoich produktów na kontynencie europejskim na palety z tworzyw sztucznych. Firma spodziewa się, że w ten sposób będzie w stanie ograniczyć emisje CO2 generowane przez swą europejską działalność o ponad 800 ton rocznie.

Palety plastikowe są bardziej trwałe od ich drewnianych odpowiedników, można je używać z większą intensywnością i nie są równie podatne na pękanie, co ogranicza ryzyko uszkodzeń i powstania odpadów w łańcuchu dostaw. Tosca szacuje, że jej plastikowe palety wytrzymują ponad 100-krotne użycie, a po wycofaniu z obiegu można je poddać recyklingowi.

Współpraca z Tosca obejmie dystrybucję materiałów z fabryk i centrów dystrybucyjnych Avery Dennison z całej Unii Europejskiej oraz z Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwajcarii oraz Turcji. Wdrożenia będą przeprowadzane stopniowo przez najbliższy rok.

Umowa pozwoli sieci partnerów Avery Dennison przystąpić do programu poolingowego palet na korzystnych warunkach dla zapewnienia dalszego transportu gotowych materiałów do marek i innych użytkowników końcowych.

Tosca obsługuje system poolingu i dostarcza czyste puste palety do zakładów Avery Dennison ze swych europejskich centrów serwisowych. Usługa jest kompletna, z inspekcją i myciem palet przez Tosca po każdym użyciu. Na koniec każdego roku Avery Dennison i jej klienci uczestniczący w programie poolingu otrzymają certyfikat poświadczający ograniczenie emisji CO2.

Tosca przewiduje, że sama tylko firma Avery Dennison dzięki zamianie wszystkich drewnianych Euro-palet (o wymiarach 1200x800 mm) na plastikowe będzie w stanie zmniejszyć ilość dwutlenku węgla trafiającego do środowiska o 819 ton rocznie.

Program obrotu paletami przeszedł trwające prawie rok praktyczne testy podczas wysyłek produktów z centrum dystrybucji Avery Dennison w Dublinie do odbiorców w Irlandii.

Violeta Gómez, central packaging leader w Avery Dennison, powiedziała: Program poolingowy odniósł ogromny sukces w Irlandii i pomaga nam ograniczyć nasz ślad węglowy i wyeliminować odpady w ramach łańcucha dostaw. Klienci doceniają fakt, że plastikowe palety zapewniają standardową jakość: są czystsze (bezpyłowe) i ograniczają ryzyko uszkodzenia ich produktów.

Wizja poolingu plastikowych palet, jaka przyświeca Avery Dennison i Tosca, sięga dalej niż tylko do momentu, gdy palety docierają do klienta. Zachęcamy klientów, by skorzystali z szansy dalszego rozwinięcia programu poolingowego na kolejnych szczeblach łańcucha dostaw, aż po użytkowników końcowych, i pomogli w dalszym rozwoju eko-systemu.

Felix Van Ouytsel, menedżer ds. rozwoju biznesu w Tosca, dodał: Tosca dostarcza rozwiązania, które pozwalają firmom z całego świata wyeliminować odpady, ograniczyć kilometraż, zmniejszyć zajętą przestrzeń oraz zrównoważyć cały łańcuch dostaw. Jako największy organizator obiegu plastikowych palet w Europie zapewniamy połączenie produktów wielokrotnego użytku, elastyczną globalną sieć dostaw oraz zaangażowane partnerstwo, które zapewnią korzyści firmie Avery Dennison i jej klientom. Cieszymy się z tej współpracy i z radością witamy Avery Dennison w rodzinie Tosca.

Opracowano na podstawie informacji firmy Avery Dennison