BA rozpoczyna 4. edycję międzynarodowego konkursu projektowania Glassberries
8 Apr 2015 07:46

BA Glass, europejska firma z sektora szklanych opakowań, na fali sukcesu osiągniętego w poprzednich konkursach, rozpoczyna 4. edycję Glassberries Design Awards. Nowa edycja BA Glass stawia na międzynarodową atmosferę w konkursie, zapraszając do udziału uczelnie z Hiszpanii, Polski oraz Portugalii. Wezmą one udział w tym wyzwaniu kreatywności i innowacji, aby stworzyć nową gamę opakowań dla przemysłu spożywczego.

Wśród nowości z 2015 roku pojawią się naturalne i odnawialne materiały korkowe dobrze współgrające ze szkłem. Te materiały mają wspólną historię i aktualnie są bardzo cenione ze względu na swoje zalety przy projektowaniu różnych form. Inicjatywa była możliwa dzięki Stowarzyszeniu Corticeira Amorim, która jako światowy lider w przemyśle korkowym posiada niezbędną wiedzę, przede wszystkim w branży opakowaniowej.

Do najnowszej edycji Glassberries Design Awards firma BA Glass zaprosiła Uniwersytet Lizboński Lusíada, Uniwersytet Aveiro, Uniwersytet Beira Inderior, ESAD Matosinhos (Portugalia), EINA – Centre Universitari de Disseny i Art, la ELISAVA (Barcelona), IED Madrid (Hiszpania) oraz Akademie Sztuk Pięknych z Warszawy, Poznania i Krakowa. Młodzi studenci projektowania otrzymają niezbędny brief i pomoc techniczną przy tworzeniu swych projektów od zespołu marketingu i innowacji BA Glass wspieranego przez zespół Corticeira Amorim, który pomoże im poznać sposób tworzenia szklanych naczyń i wykorzystać walory materiału korkowego.

Termin dostarczenia projektów uczestników upływa 18 maja 2015 roku. Zostaną one następnie ocenione przez międzynarodowe jury złożone z przedstawicieli BA Glass i Coritceira

Amorim, klientów reprezentujących sektor spożywczy w Portugalii, Hiszpanii i Polsce oraz grupę osób związanych z innowacyjnym projektowaniem, wśród których znajdzie się m.in. Antonio Lacerda, prezydent AND (Narodowego Stowarzyszenia Projektantów). Ceremonia wręczenia

nagród odbędzie się w Madrycie w trakcie publicznej gali – podobnie jak w latach ubiegłych.

Poprzez konkurs Glassberries Design Awards, BA Glass zamierza promować hiszpańskich i zagranicznych studentów zajmujących się projektowaniem, zachęcając ich do przedstawiania oryginalnych prac, które będą przygotowane z poszanowaniem spójnej tożsamości, kreatywności, innowacji i zrównoważonego rozwoju.

To wyzwanie jest jednym ze sposobów tworzenia bliskiej relacji między firmą a uczelniami, coraz ważniejszej w epoce, gdy wzrasta świadomość wymiany informacji i dzielenia się wiedzą.

Aby zyskać więcej informacji wejdź na: www.glassberriesawards.com.

Źródło: BA Glass