Ball i Carlsberg Srbija stworzyły innowacyjną puszkę dla Tuborga
12 Dec 2018 14:56

Firma Ball, czołowy producent puszek aluminiowych, zawarł umowę partnerską z Grupą Carlsberg Srbija w celu stworzenia wyjątkowego projektu ekskluzywnej puszki na piwo świąteczne browaru Tuborg.

Zaprojektowany w kooperacji z ekspertami Ball, pomysłowy projekt podkreśla karmelowe nuty ciemnego piwa oraz świąteczny nastrój poprzez umieszczenie znanego logo Tuborg w otoczeniu choinek, reniferów oraz śniegu. Przy produkcji puszek wykorzystano opracowaną przez Ball innowacyjną technologię druku wysokiej rozdzielczości Eyeris High Definition, dzięki czemu produkt wyróżnia się na sklepowej półce spośród konkurencyjnych napojów.

Jak przekonuje producent, technologia Eyeris High Definition jest najpopularniejszą techniką zdobienia ekskluzywnych puszek; dzięki drukowi wysokiej rozdzielczości uzyskane obrazy kipią od detali, a kolory są głębsze i bardziej naturalne.

Zaprojektowane i wyprodukowane w fabryce Ball w Serbii puszki będą dostępne w wersjach o pojemności 500 ml.

Ana Mira Milinkovic, dyrektorka ds. zakupów w Grupie Carlsberg Srbija, tłumaczy: „Wiedzieliśmy, że chcemy wykorzystać aluminium w naszych opakowaniach, ponieważ puszki nie tylko pozwalają nam na szybkie dotarcie do sklepów, ale dodatkowo nadają się do całkowitego recyklingu nieskończoną liczbę razy, nie tracąc nic ze swej wartości, bez względu na kolor czy wzór, który na nich umieścimy. Innowacyjność i pasja firmy Ball pomogła nam w stworzeniu naprawdę ekscytującego i przyciągającego wzrok projektu, dzięki któremu radzimy sobie w tym wymagającym okresie.”

Puszki będą dostępne w sprzedaży w Serbii, Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie.

Na podstawie informacji Ball opracował TK