BASF na targach Fakuma 2015: nieograniczony potencjał tworzyw sztucznych
9 Oct 2015 08:22

Na tegorocznych międzynarodowych targach tworzyw sztucznych „Fakuma”, odbywających się w niemieckim mieście Friedrichshafen, firma BASF zaprezentuje wiele nowych rozwiązań dla takich branż, takich jak: opakowania, meblarstwo, motoryzacja i elektrotechnika. Firmowe stoisko będzie poświęcone wyłącznie tworzywom konstrukcyjnym, poliuretanom i przygotowaniu barwników koncentratu.

W części ekspozycji poświęconej opakowalnictwu BASF pokaże materiał Ultradur, który firma zaprezentowała na poprzednich targach Fakuma; wykonane były z niego prototypowe kapsułki na kawę. Obecnie ten łatwo obrabialny materiał jest używany w dwóch zastosowaniach seryjnych: w tubkach do sosu firmy Gautschi oraz kapsułkach na kawę Equity Holding.

Ultradur B1520 FC (dopuszczony do kontaktu z żywnością) zapewnia skuteczną barierę przed parą wodną i tlenem, ale przede wszystkim zatrzymuje aromat bez dodatkowych powłok. Produkty pakowane w ten materiał PBT o wiele dłużej zachowują świeżość, co potwierdza firma Gautschi. Dzięki certyfikatowi zezwalającemu na kontakt z żywnością produkt można używa także do pakowania kosmetyków.

Tym dwóm zastosowaniom seryjnym można się przyjrzeć na stoisku BASF. Kapsuły z kawą w barze kawowym oraz różne próbki sosów będą demonstracją tworzywa Ultradur w działaniu.

Źródło: BASF