BASF oraz Smart Planet Technologies zawierają strategiczne partnerstwo
3 Oct 2014 09:26

Firmy BASF i Smart Planet Technologies omawiają obecnie możliwość zawarcia strategicznego partnerstwa dotyczącego stosowania technologii powlekania zmineralizowanego EarthCoating w branży opakowań papierowych.

Technologia EarthCoating to zrównoważona i efektywna kosztowo alternatywa dla tradycyjnych powłok nakładanych metodą wyciskania, stanowiąca doskonałą barierę i izolująca przed ciepłem, która została stworzona w celu poprawienia możliwości recyklingu opakowań. Została zaprojektowana z myślą o przetwarzaniu w ramach tradycyjnej infrastruktury do wtórnego przetwarzania papieru i można ją stosować na przykład do zginania kartonów, pudełek po detergentach, papierowych kubeczków, papierowych talerzyków itp.

„Technologia EarthCoating to długo oczekiwane przełomowe rozwiązanie dla branży opakowaniowej. Strategiczne partnerstwo z BASF znacznie zwiększa możliwości przemysłu opakowaniowego w zakresie wykorzystywania technologii EarthCoating do podejmowania bardziej zrównoważonych działań w odniesieniu do opakowań” — powiedział Will Lorenzi, prezes Smart Planet Technologies.

„Intensywność poszukiwań bardziej zrównoważonych rozwiązań z zakresu powlekania wzrastała w ostatnich latach, a dla wielu firm działających w branży opakowań papierowych stały się one priorytetem” — dodał Christian Schulz, wiceprezes Center for Sustainable Paper Packaging w BASF.

Zakładając Center for Sustainable Paper Packaging (CSPP) w 2013 roku, BASF zobowiązał

się zaspokajać te potrzeby przemysłu.

Źródło: BASF