Baumer hhs wdraża FFG go
22 Feb 2021 10:01

FFG go to nazwa nowego rozwiązania firmy Baumer hhs przeznaczonego do nakładania kleju w składarko-sklejarkach fleksograficznych. Ten najnowszy członek linii produktów „go” oferuje prostą, intuicyjną obsługę, a jednocześnie spełnia wiele wyrafinowanych wymagań w zakresie bezkontaktowego klejenia w przemyśle tektury falistej. Wszystkie produkty "go", opracowane z myślą o zastosowaniach wymagających wyłącznie klejenia, oferują doskonały stosunek ceny do wydajności. Zapewniają one klientom wstęp do świata Baumer hhs i jego produktów, które pracują w tysiącach systemów na całym świecie. FFG go jest doskonałym uzupełnieniem tej rodziny.
Dzięki wysokiej wydajności sprawdzonych głowic klejących Baumer hhs stała się partnerem z wyboru dla wielu producentów opakowań i maszyn w globalnym przemyśle tektury falistej. FFG go może obsługiwać głowice 2-punktowe oparte na technologii DLK go dla prostych aplikacji lub konfigurację 3-punktową opartą na technologii P-500 dla bardziej wymagających zadań. Te wielozadaniowe głowice mogą być elastycznie dostosowywane do wymagań klientów i są obecnie stosowane w ponad 1,5 tys. składarko-sklejarek na całym świecie, gwarantując wysoką wydajność i jakość w trybie ciągłym.
Sercem systemu jest kontroler Xact FFG go wspierany przez najnowszą technologię soft- i hardware'ową. Jego zakres funkcji jest całkowicie ukierunkowany na proces klejenia - dając klientom możliwość nanoszenia kleju punktowo lub w linii. Producent chwali się prostotą i niezawodnością programowania punktów klejowych z pomocą intuicyjnego interfejsu. Wszystko, co operator maszyny musi wprowadzić do menu za pomocą ekranu dotykowego, to wymiary górnej klapy i długość klapy. Urządzenie Xact FFG go wspiera również również klejenie klap skośnych lub szczelinowych.
Dzięki trybowi oszczędzania kleju FFG go zapewnia wysoki poziom ekologiczności i opłacalności. Funkcja ta przestawia system z klejenia ciągłego na klejenie przerywane, co może zmniejszyć zużycie kleju nawet o 50%, bez jakiegokolwiek negatywnego wpływu na skuteczność klejenia na obsługiwanych powierzchniach. Takiej funkcji nie posiadają niskociśnieniowe i kontaktowe systemy klejowe; innymi słowy tryb Glue Save gwarantuje przewagę konkurencyjną jego użytkownikom.

Systemy nakładania kleju firmy Baumer hhs są przeznaczone dla klientów na całym świecie. Zgodnie z globalną orientacją firmy operatorzy maszyn mogą wybrać jeden z 30 różnych języków z menu Xact FFG go. Ponadto w pamięci sterownika można zapisać ustawienia maksymalnie 99 prac. Wszystkie opisane funkcje gwarantują prostotę obsługi i krótkie czasy narządu.

Dzięki Xact FFG go operatorzy maszyn mogą – choć nie muszą - ograniczyć konfigurację do najbardziej istotnych ustawień, ponieważ nowy sterownik daje im możliwość wprowadzenia wszelkich dodatkowych ustawień wymaganych dla danego zlecenia produkcyjnego na kolejnych poziomach menu. Pod względem programowania modeli i parametrów klejenia Xact FFG go oferuje w zasadzie wszystkie funkcje naszej wyższej klasy serii Xtend - mówi Andreas Schneiders z działu Rozwoju Biznesu Tektury Falistej w Baumer hhs, podkreślając elastyczność zautomatyzowanego procesu klejenia za pomocą FFG go.

Baumer hhs jest pionierem bezdotykowego klejenia z pomocą głowic elektrycznych - metody, która zapewnia branży tektury falistej wiele korzyści technicznych i ekonomicznych, minimalizując konieczność konserwacji i czyszczenia oraz eliminując ryzyko rozmazywania kleju na produktach z tektury falistej. Brak kontaktu dyszy z powierzchnią tektury zapobiega ich zużyciu i kurzeniu zakłócającemu ich pracę. Dodatkowo głowice klejące nie muszą być dostosowywane do różnych grubości materiału. Analogicznie, pofałdowana struktura powierzchni nie ma wpływu na jakość nanoszonych wzorów. Punkty klejowe są zawsze nakładane równomiernie. Użycie fotokomórek sprawia, że pozycja nanoszonych punktów klejowych zawsze spełnia standardowe kryteria jakości niezależnie od prędkości systemu.

Popularna opinia sugeruje, że klejenie bezkontaktowe wymaga większych nakładów niż klejenie kontaktowe. Dzięki FFG go firma Baumer hhs dostarcza dowodów na fałszywość tej tezy, co staje się jeszcze bardziej oczywiste, jeśli weźmiemy pod uwagę całkowity koszt eksploatacji systemu kontaktowego, wliczając w to konserwację, czyszczenie i zużycie - mówi Schneiders. FFG go posiada innowacyjną funkcję automatycznego czyszczenia: przed wznowieniem klejenia po krótkiej przerwie w produkcji minimalna ilość kleju jest wyrzucana na jednorazową aluminiową lub kartonową tackę, aby zapobiec wysychaniu dysz. Głowice podające mogą od razu rozpocząć niezawodne nanoszenie kleju według specyfikacji, na przykład po zmianie zlecenia. Innymi słowy dzięki FFG go klej nigdy nie jest dozowany z dysz pod niewłaściwym kątem, nigdy nie brudzi składarko-sklejarki i zapobiega opuszczeniu urządzenia przez niesklejone kartoniki. Przy dłuższych przerwach w produkcji głowice można ręcznie umieścić w opcjonalnej kąpieli wodnej firmy Baumer hhs. Dzięki temu dysze są niezawodnie chronione przed zaschnięciem przez wiele godzin.

Baumer hhs dostarcza FFG w pakiecie łącznie z opcjonalną pompą o automatycznej lub ręcznej regulacji. Pompy sterowane automatycznie dostosowują ciśnienie kleju do prędkości produkcyjnej, gwarantując równomierne nanoszenie kleju w każdym momencie. Tańsze pompy nastawiane manualnie są idealne dla maszyn produkcyjnych pracujących ze stałymi, rzadko zmienianymi prędkościami produkcyjnymi. W skład pakietu standardowego FFG go wchodzi pompa o maksymalnym ciśnieniu klejenia 30 bar. Dostępne są również pompy przystosowane do wyższych poziomów ciśnienia kleju; zapewniają one wystarczający przepływ kleju do głowic podających nawet przy wysokich prędkościach produkcyjnych.

Produkty, rozwiązania i usługi Baumer hhs spełniają wszystkie wymagania w zakresie klejenia przemysłowego. FFG go, zaprojektowany wyłącznie do klejenia, daje naszym klientom z globalnego przemysłu tektury falistej dodatkową opcję w kwestii ich decyzji inwestycyjnych - taką, która oznacza maksymalną jakość i niezawodność automatycznego klejenia – podkreśla Schneiders.

Opracowano na podstawie informacji firmy Baumer hhs

error: Kopiowanie zabronione!