Koncern Bayer został członkiem grupy Blister Pack Collective, której celem jest opracowanie projektu opakowania blistrowego wykonanego z włókien drzewnych.
Grupa jest kierowana przez firmy PA Consulting i PulPac, twórców technologii, która ma stanowić podstawę nowego typu opakowania blistrowego - Dry Molded Fibre. Grupa ma nadzieję, że nowa konstrukcja pomoże ograniczyć ilość odpadów po zużytych opakowaniach leków o ponad 100 tys. ton rocznie.
PulPac twierdzi również, że technologia Dry Molded Fibre ogranicza emisję CO2 (jej ślad węglowy ma być nawet o 80% mniejszy od tworzyw sztucznych), a jednocześnie minimalizuje zużycie wody w procesach produkcji. Firmy wchodzące w skład grupy przekonują, że ich innowacja umożliwi produkcję wszechstronnych opakowań na tabletki, które nie będą znacząco różnić się pod względem wzornictwa i pojemności od opakowań z PVC.
Tony Perrotta, PulPac Partnership Lead w PA Consulting, mówi: Cieszymy się, mogąc powitać firmę Bayer w Blister Pack Collective. PA i PulPac utworzyły tę grupę, aby przyspieszyć postęp w zakresie redukcji tworzyw sztucznych jednorazowego użytku, zwłaszcza problematycznych plastików - takich jak PVC – w opakowaniach leków bez recepty, nutraceutyków oraz produktów cukierniczych. Cieszymy się, że możemy połączyć siły z wiodącymi markami takimi jak Bayer, w celu przyspieszenia rozwoju i wywarcia globalnego wpływu.
Jesse DelGigante, dyrektor ds. globalnych innowacji opakowaniowych w Bayer Consumer Health, dodaje: Odważnie zobowiązaliśmy się przekształcić 100% naszych opakowań do 2030 r. w taki sposób, by nadawały się do recyklingu lub były odnawialne, a także do zainwestowania 100 milionów euro w zmianę sposobu wytwarzania i używania naszych produktów. Osiągnięcie tego celu będzie wymagało współpracy z najlepszymi partnerami i jesteśmy dumni, że możemy być częścią Blister Pack Collective, gdy pracujemy nad wywieraniem rzeczywistego wpływu na zrównoważony rozwój.
Opracowano na podstawie informacji firmy Bayer