Bezkompromisowe zabezpieczenie z workiem HybridPro firmy Mondi
6 Aug 2015 11:54

Firma Mondi wykonała kolejny krok na drodze ewolucji przemysłowych worków papierowych, wypuszczając na rynek produkt, który zapewnia bezkompromisowe zabezpieczenie przed wpływem warunków pogodowych i znacząco wydłuża czas składowania jej zawartości. HybridPro jest technicznie zaawansowanym połączeniem papieru i tworzyw sztucznych i nadaje się do wielu zastosowań w różnych segmentach produkcji, zwłaszcza materiałów konstrukcyjnych.

Typowe worki przemysłowe wykonane z papieru nie są odporne na wpływ deszczu lub wilgoci. Wystawione bezpośrednio na deszcz na niezabezpieczonej palecie absorbują wodę, co może obniżać ich wytrzymałość, utrudniać przenoszenie oraz pogarszać własności produktów, które kryją. Tych wad nie mają worki wykonane z tworzyw sztucznych, jednak z uwagi na wysokie koszty inwestycji w maszyny formująco-napełniająco-zamykające (FFS) nie zawsze jest to rozwiązanie optymalne.

Firma Mondi, reagując na potrzeby swych klientów, zaoferowała hybrydowe rozwiązanie tego problemu: worek HybridPro, stanowiący połączenie zalet opakowań tworzywowych (odporność na pogodę) i papierowych (możliwość napełniania za pomocą konwencjonalnych systemów napełniających stosowanych w przypadku dla opakowań papierowych).

Dzięki połączeniu tworzyw i papieru w HybridPro uzyskano sumę zalet obu typów opakowań: znakomite zabezpieczenie przed złymi warunkami pogodowymi (zapewniane przez zewnętrzną warstwę barierową wykonaną z polietylenu) i wydłużające czas przechowywania produktów, a jednocześnie możliwość napełniania na konwencjonalnych liniach bez potrzeby inwestowania w drogie linie FFS.

Wewnętrzna warstwa worka jest wykonana z 120 g/m2 papieru Mondi Advantage One, zewnętrzna – grubsza - z polietylenu o wysokiej gęstości HDPE. Na rynku pojawiały się już worki, w których stosowano kombinacje papieru i tworzywa sztucznego, lecz jeszcze nigdy w ten sposób nie wykorzystano HDPE. Produkt należy do nowej generacji worków hydrofobowych Mondi, opracowanych z myślą o innowacyjnych, ciekawych rozwiązaniach osiągniętych poprzez stałe badania i rozwój.

Nowy worek – obecnie w trakcie procesu patentowego – zapewnia wydłużoną trwałość produktu, zabezpieczenie przed deszczem, wilgocią i kurzem oraz atrakcyjny i nowoczesny wygląd. Folia HDPE może być zadrukowana maksymalnie ośmioma kolorami, na papierze bielonym lub niebielonym. Technologia HybridPro powstała wraz wodoodpornym papierem Splashbag Mondi w ramach następnej generacji worków wodoodpornych, zgodnie ze strategiczną orientacją firmy na innowacje. Nowy produkt zostanie zaprezentowany publicznie podczas zbliżających się międzynarodowych targów FachPack w Norymberdze w Niemczech (29 września – 1 października 2015).

Na podstawie informacji firmy Mondi opracował TK