Bezpieczne i wygodne opakowanie dla chemikaliów
9 Oct 2015 08:27

Wprowadzony niedawno 5-litrowy współwytłaczany kanister RPC Promens Industrial Rushden został wybrany przez czołowego producenta wyrobów chemicznych Selden Research do pakowania serii specjalistycznych chemikaliów do czyszczenia i konserwacji.

Pojemnik formowany z HDPE w technologii rozdmuchiwania wykorzystuje nylonowy materiał barierowy zapobiegający migracji rozpuszczalników i zapewniający trwałą skuteczność bariery, na którą nie wpływają negatywnie właściwości ścierne zawartości opakowania. Uzupełnieniem kanistra jest zabezpieczone przed naruszeniem zamknięcie o średnicy 38 mm produkowane przez RPC Promens Consumer Halstead, wyposażone w membranę EPE z wierzchnią warstwą z PET, co zapewnia kompletną ochronę barierową całego opakowania.

Mocna konstrukcja kanistra skutecznie chroni produkt dzięki dobrej odporności na działanie chemikaliów i korozję naprężeniową. Co równie ważne, to lekkie opakowanie oferuje użytkownikowi końcowemu łatwość przenoszenia i nalewania, a dzięki produkcji w technologii współwytłaczania uchwyt jest oddzielny od pojemnika, co pomaga zapewnić niemal całkowite opróżnianie kanistra, w którym pozostaje tylko minimalna ilość produktu.

Selden Research opracowuje i produkuje środki chemiczne do czyszczenia i utrzymania higieny dla klientów z branży czystościowej i sektora przemysłowego. Firma regularnie tworzy dla klientów preparaty opracowywane na indywidualne zamówienie i jest uznanym producentem wyrobów o najwyższej skuteczności. Z tego względu wybór odpowiedniego opakowania był szczególnie ważny.

„Potrzebowaliśmy pojemnika, który byłby funkcjonalny, niezawodny i łatwy w użyciu oraz który odzwierciedlałby jakość zawartego w nim produktu” – wyjaśnił David Woodhead z Selden Research. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z praktycznych walorów kanistra RPC”.

RPC Promens wskazuje, że pojemnik stanowi nowoczesną i ekonomiczną alternatywę dla bardziej tradycyjnych rodzajów opakowań, np. puszek metalowych do produktów na bazie rozpuszczalników. Do innych zalet kanistra należy to, że nie ulega korozji oraz jest bardzo odporny na wgniecenia, a ponadto ma dużą powierzchnię na zdobienia, co umożliwia silną ekspozycję marki i umieszczanie na kanistrach szczegółowych informacji o produkcie. Dla indywidualnych produktów można także wykorzystać dotykowe ostrzeżenia o zagrożeniach.

Opakowanie uzyskało niedawno certyfikat UN dla opakowania do użytku samodzielnego do przewozu produktów z grupy II o gęstości względnej do 1,4.

Źródło: Grupa RPC