Bezpieczne opakowanie do farby oczyszczającej powietrze
23 Nov 2015 12:37

Przełomowa nowa farba do wnętrz, która wchłania formaldehyd znajdujący się w powietrzu, jest pakowana w dostarczane przez RPC Superfos plastikowe wiaderka Paintainer w celu zabezpieczenia jej szczególnych właściwości.

Powszechnie znany jest fakt, że powietrze w wielu miastach jest zanieczyszczone, jednak nie wszyscy wiedzą, że jest ono zanieczyszczone również w pomieszczeniach. Badania wykazują, że powietrze w obiektach może być nawet od 5 do 10 razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Jedną z przyczyn jest formaldehyd wydzielany przez materiały budowlane i meble.

Aby zaproponować rozwiązanie tego problemu, francuski producent farby ONIP stworzył innowacyjną serię farb sprzedawanych teraz we Francji pod marką Label’Onip Clean’R. W ciągu zaledwie kilku godzin po zakończeniu malowania ta specjalna farba wchłania cząsteczki formaldehydu z powietrza i przekształca je w niewielką ilość wody.

Christelle Leviel, kierownik fabryki Peintures Safe, zakładu produkcyjnego ONIP, wyjaśnia powody, dla których do pakowania tego unikatowego produktu wybrano pojemniki Paintainer formowane wtryskowo z polipropylenu:

„Zwykle pakujemy naszą farbę w metalowe wiaderka powlekane wewnątrz lakierem. Nie mogliśmy jednak zagwarantować braku obecności formaldehydu i dlatego zdecydowaliśmy się na tworzywo sztuczne, aby zapobiec dostaniu się formaldehydu do środka. Połączyliśmy siły z RPC Superfos, aby znaleźć bezpieczne opakowanie, które chroniłoby szczególne właściwości naszej farby. Testy wykazały bardzo dobre wyniki i jesteśmy zadowoleni z rozwiązania w postaci litrowego wiaderka Paintainer”.

Do produkcji wiaderek RPC Superfos i Peintures Safe dostosowały narzędzie zamykające pokrywki w celu zapewnienia właściwego zamknięcia na linii napełniającej. Oprócz spełnienia wymagań w zakresie ochrony farby Label’Onip Clean’R wszystkie wiaderka dobrze funkcjonują w maszynach barwiących. Ponadto wiaderka Paintainer można łatwo otwierać i ponownie zamykać, co jest bardzo ważną cechą dla użytkownika.

„Nasza farba to bardzo innowacyjny produkt i dlatego istotne dla nas było zastosowanie opakowania będącego na równie wysokim poziomie i odpowiadającego naszym docelowym grupom odbiorców z branży budowlanej” – powiedziała Christelle Leviel.

Źródło: RPC