„Biała tęcza” od Avery Dennison
7 Aug 2014 13:27

Biel pozostaje najchętniej wybieranym przez producentów win i alkoholi kolorem etykiety, dlatego firma Avery Dennison zaprezentowała kilka nowych materiałów etykietowych z serii „White Rainbow” („Biała tęcza”).
Dwa nowe podłoża papierowe (‘Rustique Extra White FSC’ and ‘Martelé Extra White FSC’) o „bielszym niż kiedykolwiek wcześniej” odcieniu są przeznaczone dla producentów etykiet na wino. Nowy bezdrzewny materiał o nazwie „Pure Cotton” jest z kolei o 30% bielszy od innych etykiet na wina wykonanych z tkaniny bawełnianej. Pure Cotton charakteryzuje się identyczną drukowność jak papier, ale znacznie większą możliwością tłoczenia.
W nowym portfolio materiałów Avery Dennison znalazły się również atrakcyjne wzory: „True Linen FSC” posiada naturalne i eleganckie tekstylne wykończenie, zaś „Pampa FSC” zapewnia luksusowe wrażenia dotykowe dzięki swemu kształtowi (mikroskopijne romby).
Produkty z serii White Rainbow będą atrakcyjne dla dużej grupy właścicieli marek, ponieważ 80% etykiet na wina ma obecnie kolor biały, który kojarzy się z autentycznością oraz pierwszorzędną jakością.
Na podstawie informacji firmy Avery Dennison opracował TK