Big Bear wybiera efekt IML w ofercie RPC Oakham
23 Mar 2015 08:10

Pojemniki SuperLift produkowane przez RPC Containers Oakham zostały wybrane w celu odświeżenia marki popcornu sprzedawanego w 2,5-litrowych opakowaniach przez giganta rynku supermarketów Spar.

Wysokiej jakości opcje zdobnicze oferowane przez technologię etykietowania w formie (IML) w RPC Oakham okazały się niezwykle cenną zaletą dla Big Bear Confectionery, jednego z czołowych w Wielkiej Brytanii niezależnych producentów słodyczy.

Oprócz wyróżnienia produktu na półce białe pojemniki – formowane wtryskowo z PP – wyposażone są także standardowo w zabezpieczenie przed naruszeniem. Wbudowany uchwyt dołączony jest do wzmacniającego kołnierza dla większej wygody konsumenta.

Mark Seddon, dyrektor generalny RPC Oakham, potwierdził: „Widzimy ciągły wzrost wykorzystania technologii IML w opakowaniach do słodyczy ze względu na oferowane przez nią korzyści, takie jak eliminacja potrzeby zastosowania wtórnego procesu zdobienia oraz redukcja ilości odpadów i skrócenie czasu produkcji. IML ponadto tworzy bardziej atrakcyjny efekt niż standardowe etykiety drukowane”.

Big Bear Confectionery produkuje wspaniałe słodycze w Wielkiej Brytanii od ponad stu lat. Produkty firmy są lubiane na całym świecie i są dostępne w większości kanałów sprzedaży detalicznej i hurtowej.

Źródło: Grupa RPC