Bill Muir nowym dyrektorem generalnym EFI
5 Oct 2018 08:43

Zarząd firmy Electronics For Imaging (EFI), czołowego producenta innowacyjnych rozwiązań w zakresie druku cyfrowego, mianował Williama (Billa) D. Muira na stanowisko nowego dyrektora generalnego. Muir trafił do EFI z firmy Jabil, w której piastował funkcję dyrektora ds. operacyjnych. Oficjalne rozpoczęcie urzędowania przypada na dzień 15 października 2018 r.; tego samego dnia nowy CEO wejdzie także w skład Zarządu.

Muir zajmie stanowisko piastowane dotychczas przez Guya Gechta, który – jak informowała EFI 30 lipca br. - zdecydował o ustąpieniu po wyborze swego następcy. Gecht pozostanie członkiem Zarządu i doradcą nowego dyrektora generalnego.

William D. Muir przez ostatnie 25 lat pomagał dominującym na polu innowacji firmom we wprowadzaniu ich produktów na rynki międzynarodowe, m.in. uruchomił Centrum Innowacji Blue Sky firmy Jabil. Ma bogate doświadczenie w zakresie technologii i produkcji, które doskonalił jako szef Jabil, przedsiębiorstwa o wartości 22 mld dolarów, z ponad 100 fabrykami i 170 tys. pracowników na całym świecie. Zajmował w niej do niedawna stanowisko dyrektora ds. operacyjnych. Wcześniej sprawował funkcję dyrektora generalnego w Global Manufacturing Services, która w tamtym okresie była oddziałem Jabil o wartości 14 mld dolarów, a także prezesa Jabil Asia, której obroty potroił w ciągu niespełna 4 lat. Muir posiada licencjat na wydziale Inżynierii Przemysłu oraz dyplom MBA University of Florida.

Na podstawie informacji EFI opracował TK