Bioplast Summit już za dwa tygodnie
10 Mar 2015 14:18

Czy polskie firmy są w stanie skonsumować część tortu z rynku biodegradowalnych opakowań w Europie? Tempo wzrostu rynku biodegradowalnych opakowań w Unii Europejskiej corocznie osiąga liczbę dwucyfrową. Odbiorcy z Europy Zachodniej szukają nowych dostawców, w tym z Polski.

Liczba przetwórców tworzyw biodegradowalnych w Polsce jest stosunkowo mała. Wynika to z faktu, iż producenci wyrobów opakowaniowych mają wiele pytań oraz wątpliwości związanych

z wykorzystaniem biodegradowalnych polimerów w procesach wytwórczych.

Bioplast Summit, który odbędzie się 23 marca w Villa Park Opole (ul. Leona Czogały 1), to praktyczne szkolenie i warsztaty skierowane do specjalistów z przedsiębiorstw z branży tworzyw sztucznych w Polsce, które rozważają produkcję i sprzedaż opakowań z biodegradowalnych polimerów. Odbiorcy w Europie Zachodniej ze zniecierpliwieniem patrzą na zmianę nastawienia producentów opakowań w Polsce, czego dowodem jest zainteresowanie

współpracą kilku zagranicznych odbiorców, których oferty współpracy zostaną przedstawione podczas warsztatów.

Zaczynamy o godz. 09.30. Dla tych z państwa, którzy przyjadą dzień wcześniej, Villa Park ma do dyspozycji pokoje. Na spotkaniu poruszone zostaną kwestie dotyczące ram prawnych stymulujących rynek biodegradowalnych opakowań w Unii Europejskiej, kwestie doboru biodegradowalnych polimerów dla określonych rodzajów wyrobów oraz kwestie przygotowania procesów produkcji.

Uczestnicy dowiedzą się, jak otrzymać stosowne certyfikaty potwierdzające biodegradowalność wyrobu i będą mieli okazję zapoznać się z nowoutworzonym laboratorium, które wkrótce będzie mogło certyfikować wyroby przydatne do kompostowania.

Podsumowaniem Bioplast Summit będzie przegląd rodzajów ofert współpracy ze strony firm zagranicznych połączony z dyskusją. Uczestnicy dowiedzą się, czego oczekują klienci zagraniczni, jakie warunki trzeba spełnić oraz jakie są możliwości współpracy. Firmy zainteresowane realizacją przyszłych zamówień będą indywidualnie informowane o zapytaniach ofertowych spływających z rynku.

Cena za uczestnictwo wynosi 350zł netto za osobę i obejmuje: udział w Bioplast Summit, materiały informacyjne, otrzymywanie w przyszłości za pośrednictwem firmy Noweko zapytań od zainteresowanych odbiorców opakowań biodegradowalnych, wyżywienie.

Liczba miejsc ograniczona. Uczestnictwo należy zgłosić przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wpłatę należnej kwoty za udział w szkoleniu do dnia 19 marca 2015r.

Serdecznie zapraszamy

Do zobaczenia w Opolu

Luk Palmen, InnoCo Sp. z o.o

Magdalena Małek, NOWEKO