Bioplast Summit: produkcja i sprzedaż opakowań z biodegradowalnych polimerów
6 Mar 2015 10:26

W imieniu organizatorów, firmy InnoCo Sp. z o.o. oraz NOWEKO Sp. z o.o., zapraszamy Państwa na Bioplast Summit, który odbędzie się w dniu 23 marca 2015 w Opolu. Pod tą nazwą kryją się praktyczne szkolenie i warsztaty skierowane do specjalistów przedsiębiorstw z branży tworzyw sztucznych w Polsce, które rozważają produkcję i sprzedaż opakowań z polimerów biodegradowalnych. Odbiorcy w Europie Zachodniej niecierpliwie patrzą na zmianę nastawienia producentów opakowań w Polsce, czego dowodem jest płynący od nich sygnał zainteresowania współpracą. Przykładowe oferty współpracy zostaną przedstawione podczas Bioplast Summit, które odbędzie się na terenie kompleksu hotelowo-restauracyjnego Villa Park Opole przy ul. Leona Czogały 1.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 09.30. Dla tych, którzy przyjeżdżają dzień wcześniej, Villa Park oferuje pokoje do dyspozycji oraz indywidualnej rezerwacji. Podczas warsztatów poruszone będą kwestie dotyczące ram prawnych stymulujących rynek biodegradowalnych opakowań na rynku Unii Europejskiej, doboru biodegradowalnych polimerów dla określonych rodzajów wyrobów oraz przygotowania procesów produkcji. Uczestnicy dowiedzą się, jak otrzymać stosowne certyfikaty potwierdzające biodegradowalność wyrobu i będą mieli okazję zapoznać się z nowo utworzonym laboratorium, które wkrótce może certyfikować wyroby przydatne do kompostowania. Podsumowaniem warsztatów będzie przegląd rodzajów ofert współpracy ze strony firm zagranicznych połączone z dyskusją. Uczestnicy dowiedzą się, czego oczekują klienci zagraniczni, jakie warunki trzeba spełnić oraz jakie są możliwości współpracy. Firmy zainteresowane realizacją przyszłych zamówień będą indywidualnie informowane o zapytaniach ofertowych spływających z rynku.

Cena za uczestnictwa wynosi 350zł netto za osobę i obejmuje: udział w Bioplast Summit, materiały informacyjne (w tym otrzymywanie w przyszłości zapytań od zainteresowanych odbiorców opakowań biodegradowalnych), wyżywienie, obsługę tłumacza z języka angielskiego. Liczba miejsc jest ograniczona. Zainteresowanie uczestnictwem prosimy zgłaszać na adres: palmen@innoco-team.com. Wkrótce dostępny będzie program i formularz zgłoszeniowy.

Miesięcznik Opakowanie objął patronatem medialnym Bioplast Summit.

Źródło: Noweko

Bioplast Summit: szanse na rynku tworzyw biodegradowalnych

23 marca br. w Opolu odbędzie się pierwsza edycja Bioplast Summit – praktycznych szkoleń i warsztatów skierowanych do specjalistów przedsiębiorstw z branży tworzyw sztucznych w Polsce, które rozważają produkcję i sprzedaż opakowań z biodegradowalnych polimerów.

Tempo rozwoju rynku opakowań z biodegradowalnych polimerów w Unii Europejskiej z roku na rok osiąga liczby dwucyfrowe. Odbiorcy z Europy Zachodniej szukają nowych dostawców, w tym z Polski. Liczba przetwórców tworzyw biodegradowalnych w Polsce jest stosunkowo mała. Wynika to z faktu, iż producenci wyrobów opakowaniowych mają zarówno wiele pytań, jak i wątpliwości odnośnie wykorzystania biodegradowalnych polimerów w procesach wytwórczych. Niepewność w zakresie wykonalności technicznej i opłacalności ekonomicznej ciągle stanowi istotną barierę. Jednak do wdrożenia do produkcji nowych opakowań mogą polskich producentów nakłoni możliwe do przewidzenia zamówienia, które pozwolą rozłożyć ryzyko finansowe w czasie. Tymczasem odbiorcy w Europie Zachodniej niecierpliwie patrzą na zmianę nastawienia producentów opakowań w Polsce.

Organizatorem Bioplast Summit jest firma Noweko Sp. z o.o. (Bielsko-Biała). Partnerami warsztatów zostały: InnoCo (Katowice), BIOTEC GmbH & Co. KG, AIB-Vinçotte, Polska Izba Opakowań, Plastech.pl, Oddział Inżynierii Procesowej Materiałów Budowlanych Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych w Opolu. Patronat medialny nad warsztatami objął miesięcznik Opakowanie.

Na podstawie informacji firmy Noweko