Bizerba przejęła włoską firmę Mac & Label
10 Feb 2016 15:13

Bizerba, czołowy dostawca rozwiązań ważących, tnących i etykietujących, przejął włoskie przedsiębiorstwo Mac & Label. Firma z siedzibą w Cesenie specjalizuje się w aplikatorach etykietujących przeznaczonych dla sektora warzyw i owoców. Umowa rozszerzy gamę rozwiązań Bizerby w zakresie aplikatorów i etykiet dla rosnącego rynku owocowo-warzywnego.

Etykietowanie pojedynczych świeżych produktów w rodzaju jabłek, kiwi i pomidorów staje się coraz ważniejsze w sprzedaży detalicznej. Konsumenci oczekują informacji na temat pochodzenia każdego produktu. Dla spełnienia ich potrzeb sprzedawcy warzyw i owoców coraz chętniej decydują się na etykietowanie pojedynczych sztuk produktów. Takie etykiety stają się również nośnikami informacji marketingowych i metodą komunikacji z klientem.

Przejęcie przez firmę Bizerba rozszerzy jej gamę maszyn etykietujących zaprojektowanych z myślą o wymaganiach sektora warzyw i owoców, które wykorzystuje wielu klientów na całym świecie.

Christian Korte, wiceprezes ds. globalnego przemysłu w firmie Bizerba, mówi: „Odnotowujemy znaczący wzrost zapotrzebowania na rozwiązania przeznaczone dla światowego sektora owocowo-warzywnego. Nowa umowa rozszerzy naszą znajomość sektora, wzmocni możliwości produkcyjne urządzeń, jak również wpłynie na duży wzrost znaczenia sektora etykietowego w naszej działalności.”

Najnowsza akwizycja wpisuje się w aktywność biznesową firmy Bizerba w ostatnich 18 miesiącach. Przedsiębiorstwo, które w 2014 r. osiągnęło obroty na poziomie blisko 504 mld euro, w marcu ubiegłego roku przejęło francuską firmę Luceo specjalizującą się w rozwiązaniach do inspekcji, zaś w lipcu 2015 r. ogłosiło przejęcie austriackiego producenta rozwiązań etykietujących Helf.

Na podstawie informacji firmy Bizerba opracował TK