Bobst inwestuje w badania nad rozwojem technologii powlekania
25 Jul 2014 09:40

W ubiegłych latach firma Bobst ogłosiła szereg kluczowych inwestycji, których celem było zwiększenie liczby rozwiązań w zakresie metod powlekania, i osiągnęła sukces pod względem wzrostu liczby oferowanych aplikacji specjalistycznych. Ostatni projekt - dostawa nowej linii do lakierowania aluminium dla czołowego europejskiego przedsiębiorstwa – to skutek stworzenia działu Product Line Coating (linii produktów do powlekania), który stanowi część sektora zwojowego (Business Web-fed) koncernu Bobst. Ten ostatni dostarcza najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne w zakresie druku i przetwarzania podłoży z roli dla przemysłu materiałów giętkich oraz pudełek składanych.

Mianowanie Detlefa Merklingera na stanowisko szefa działu Product Line Coating oraz wzmocnienie zespołu specjalistów obsługujących ten sektor rynkowy podkreśla ciągłość zaangażowania firmy w dostarczanie rozwiązań o wysokim standardzie także na polu powlekania. Strategią firmy Bobst jest rozwijanie zakresu oferty produktowej i dalszy rozwój segmentów produkcji, w tym lakierowania i laminowania papierów, produkcji taśm, silikonowania, lakierowania aluminium oraz elektroniki drukowanej.

W trakcie swej 20-letniej kariery zawodowej w przemyśle wykańczania po druku Detlef Merklinger zajmował szereg wysokich stanowisk kierowniczych, dzięki czemu posiada dogłębną wiedzę na temat wszystkich aspektów produkcji etykiet oraz ich rynków zbytu. Jego zatrudnienie w firmie Bobst stanowi swoisty powrót w dobrze znane strony, bowiem był on odpowiedzialny za dział lakierowania i laminowania w firmie Valmet Rotomec w końcu lat 90. - przed przejęciem przedsiębiorstwa przez Bobst w 2004 r.

„Jest mi bardzo miło ponownie powitać Detlefa Merklingera i życzyć mu wszystkiego najlepszego w chwili, gdy wchodzi do zarządu działu Business Web-fed. Jego najgłębsza wiedza oraz międzynarodowe doświadczenie w zakresie rynku wykańczania druku stanowią idealną podstawę do kierowania naszym działem Product Line Coating” - powiedział Erik Bothorel, szef Business Unit Web-fed oraz członek Komitetu Wykonawczego Grupy Bobst. „Jesteśmy przekonani, że dzięki swej wiedzy dotyczącej rynku będzie miał korzystny wpływ na rozwój najbardziej zaawansowanych technologii, wzmocni naszą dominację oraz osiągnie zakładane cele wzrostowe w sektorze lakierowania.”

Rozwój technologii powlekania w firmie Bobst jest w dużej mierze zasługą fabryki Bobst Italia w San Giorgio Monferrato w północnych Włoszech. Dzięki przeszło 50-letnim doświadczeniom w zakresie wklęsłodruku, metod powlekania, systemów suszenia oraz produkcji zwojowej, stała się ona Centrum Doskonałości firmy Bobst w zakresie wklęsłodruku, laminowania oraz technologii powlekania.

„Jestem pod wrażeniem inżynieryjnej biegłości i operacyjnej wydajności rozwiązań do powlekania firmy Bobst” - powiedział Detlef Merklinger, którzy przyznał jednocześnie, że nie może doczekać się na rozpoczęcie swych działań w celu dalszego rozwoju swego działu. „Planowane inwestycje w Centrum Technologicznym Bobst Italia umożliwią zwiększenie liczby rozwiązań, które będą testowane przez nasz dział badań i rozwoju, a także prowadzenie próbnych badań naszych nowych rozwiązań w zakresie technologii powlekania.”

Na podstawie informacji firmy Bobst opracował TK