BOBST na czele innowacji podczas targów drupa
10 Mar 2016 18:43

Firma Bobst, czołowy dostawca wyposażenia i usług dla sektora producentów opakowań i etykiet, wykorzysta targi drupa 2016 do zaprezentowania innowacyjnych rozwiązań, które podniosą wydajność na wyższy poziom, otworzą nowe możliwości oraz zabezpieczą globalne inwestycje jej klientów.

Jean-Pascal Bobst, dyrektor generalny Bobst, powiedział: „Rok 2016 będzie kamieniem milowym dla firmy Bobst z uwagi na 125 rocznicę utworzenia naszego przedsiębiorstwa. Podczas tegorocznej drupy zamierzamy wyraźnie pokazać, że rozwijamy się z tą samą dynamiką i poświęceniem, którymi zdobyliśmy doskonałą reputację w naszej branży. Grupa kontynuuje rozwój technologii i usług z myślą o nieustannej poprawie naszych możliwości w zakresie wsparcia rosnącej bazy klientów oferujących szeroką gamę rozwiązań. Pokażemy innowacje, które trafiają w potrzeby firm i ich dostawców pod względem maksymalizacji wydajności, skrócenia czasu wprowadzania na rynek oraz optymalizacji procesów druku. Oferta naszego dział obsługi będzie się nadal rozwijać, dostarczając nowe usługi dla klientów w zakresie pełnego portfolio produktów.”

Wśród produktów, które zostaną pokazane na targach w Dusseldorfie, znajdą się m.in.: światowa premiera nowego sztancy MASTERCUT 106 PER; nowa maszyna do nakładania folii na gorąco MASTERFOIL 106 PR wykorzystująca system FOIL UNWINDER+, który zapewnia wzrost – nawet o 30% - wydajności produkcji i maksymalnie 50% redukcję zużycia folii; nową składarko-sklejarkę z usprawnioną automatyzacją, krótszymi czasami narządu, niższymi kosztami i uproszczoną obsługą, która pozwoli producentom opakowań osiągnięcie celu, jakim jest produkcja pozbawiona błędów; zupełnie nową wersję 7-kolorowej maszyny fleksograficznej M6 UV skonfigurowaną z myślą o produkcji opakowań kartonowych, która rzuca wyzwanie producentom opakowań wykorzystujących druk offsetowy dzięki skróceniu czasu narządu do mniej niż minuty dzięki technologii Digital Flexo i wysokim prędkościom produkcyjnym.
Te – oraz wiele innych nowoczesnych rozwiązań dla producentów opakowań – Bobst zaprezentuje w dniach 31 maja – 10 czerwca 2016 w Düsseldorfie.

Na podstawie informacji firmy Bobst opracował TK