Bobst przejmuje większość udziałów w Nuova Gidue
18 May 2015 12:59

Bobst, jeden ze światowych liderów w dziedzinie wyposażenia i usług dla przemysłu opakowań, przejął większość udziałów we włoskiej firmie Nuova Gidue, będącej producentem wąsko- i średniowstęgowych maszyn drukujących.

Umowa została podpisana 13 maja br. W jej ramach szwajcarska grupa przejmuje 65 proc. akcji Nuova Gidue, z możliwością kupna pozostałych akcji.
Nuova Gidue z siedzibą we Florencji produkuje maszyny offsetowe i fleksograficzne o małej i średniej szerokości dla sektora etykiet samoprzylepnych oraz rozwiązania do obróbki opakowań produkowanych w niewielkich nakładach. W roku 2014 firma zatrudniała 60 osób, a wartość jej obrotów wyniosła 31 mln euro.

Bobst rozszerza swoją gamę rozwiązań do drukowania i obróbki, a poprzez tę transakcję potwierdza swoją strategię ekspansji w sektorze etykiet. Grupa przewiduje silny wzrost w przemyśle etykiet i opakowań.

W oficjalnym komunikacie Bobst stwierdza, że właściciel Nuova Gidue pozostanie w spółce jako CEO i akcjonariusz. Nie podano żadnych informacji o warunkach transakcji.

W roku 2014 Bobst zatrudniał ponad 4800 osób w 8 krajach, a wartość obrotów firmy sięgała 1,3 mld franków szwajcarskich (ok. 1,2 mld euro).

Na podstawie graphiline.com opracowała IZ