BOBST sprzedał 300. wycinarkę MASTERCUT
31 Jan 2019 15:04

Firma BOBST, jeden z czołowych dostawców wyposażenia i usług dla producentów opakowań i etykiet działających w sektorze pudełek składanych, tektury falistej oraz materiałów giętkich – poinformowała w dniu dzisiejszym o transakcji sprzedaży 300. wycinarki MASTERCUT, przełomowej konstrukcji, która zyskała rangę ikony. Jubileuszowe urządzenie trafiło do firmy Avance Cartón, producenta arkuszy tektury falistej, pojemników i opakowań z Madrytu.

Producent przekonuje, że jego urządzenie zrewolucjonizowało przemysł wycinarek płaskich. Wypuszczony na rynek w 2006 r., MASTERCUT kojarzy się dzisiaj z najwyższym poziomem wydajności, jak również z wysokimi prędkościami produkcyjnymi, ograniczeniem przestojów, skróceniem czasów narządu oraz niezrównaną jakością. Przez lata model był poddawany modyfikacjom, które dopasowywały go do gwałtownie ewoluujących potrzeb klientów.

MASTERCUT był początkowo sprzedawany w dwóch szerokościach: 1,7 oraz 2,1 m. Stopniowo zwiększano liczbę zastosowanych w nim innowacyjnych rozwiązań; część z nich pozostaje unikalna w branży po dziś dzień. Przykładem może być POWER REGISTER, system podawania arkuszy opracowany głównie z myślą o tekturze falistej, pozwalający na dokładne spozycjonowanie każdego arkusza przed jego wycięciem. Rozwiązanie, prócz zapewnienia doskonałej jakości wycinania producentom pudełek, okazało się również świetnym rozwiązaniem przy obsłudze opakowań kaszerowanych, zwiększając wydajność i zmieniając sposób, w jaki są one obrabiane.

„Gdy zważymy na obecne tempo ewolucji nowoczesnych technologii, wówczas fakt, że MASTERCUT pozostaje czołową wycinarką po 12 latach, mówi wszystko” - podkreśla Anello Meloro, dyrektor ds. sprzedaży produktów w BOBST, który sprzedał 300. maszynę firmie Avance Cartón. „Klienci tacy jak Avance Cartón, którzy zainwestowali w urządzenie MASTERCUT niemal na samym początku jego istnienia, zapewnili swym biznesom przez ostatnią dekadę duże korzyści.”

Avance Cartón jest częścią Grupo Petit, prywatnego przedsiębiorstwa opakowaniowego będącego własnością rodziny Petit. W jego rękach znajduje się kilka fabryk produkujących papier, tekturę falistą oraz pudełka składane. Avance Cartón został założony przez Grupo Petit w celu zaspokajania potrzeb klientów z okolic Madrytu na opakowania z tektury falistej. Firma potrafi wykonać każdy typ pudełka z tektury falistej z najwyższej jakości nadrukami, które zapewnia kilka maszyn BOBST MASTERLINE.

Grupo Petit posiada siedem wycinarek MASTERCUT. Najnowsza i 300. sprzedana przez BOBST to jednocześnie druga maszyna tego typu pracująca w Avance Cartón. Celem jej zakupu jest zwiększenie zdolności produkcyjnych tego przedsiębiorstwa.

„Jestem szczęśliwy i dumny ze sprzedaży 300. modelu MASTERCUT” - przyznaje Anello Meloro. „Byłem z tą maszyną od momentu jej narodzin i pamiętam jej pierwszą prezentację. (…) W kolejnych latach ewoluowała ona z myślą o zaspokojeniu potrzeb klientów i dzisiaj pozostaje złotym standardem pod względem wydajności, jakości i dokładności. Wpływ, jaki wywarła, jest niesamowity, i nie mam wątpliwości, że zachowa go przez kolejne lata.”

Na podstawie informacji Bobst opracował TK

Zdjęcia: 1. BOBST MASTERCUT/2. Jean-Pascal BOBST oraz Miguel Petit Vilaró, dyrektor w Grupie Petit, świętują sprzedaż 300. maszyny MASTERCUT.