Bosch przejmie firmę Kliklok-Woodman
15 Oct 2015 09:46

Bosch Packaging Technology, czołowy dostawca rozwiązań do produkcji opakowań, ogłosił plany akwizycji firmy Kliklok-Woodman z siedzibą w Decatur (Georgia, USA). Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane 21 września br. Kliklok-Woodman to uznany producent maszyn pakujących dla przemysłu spożywczego. Firma zatrudnia ok. 240 pracowników i obsługuje klientów z całego świata z dwóch fabryk: znajdującej się w siedzibie firmy w USA oraz drugiej – Kliklok International – umiejscowionej w brytyjskim Bristolu. W 2014 firma zanotowała obroty rzędu 65 mln dolarów. Obie strony uzgodniły, że wysokość kontraktu nie zostanie ujawniona. Zgodę na sfinalizowanie umowy muszą jeszcze wyrazić odpowiednie władze antymonopolowe.

„Planowana akwizycja jeszcze bardziej wzmocni pozycję Bosch Packaging Technology w przemyśle spożywczym i ciastkarskim. Ale przede wszystkim usprawni nasze możliwości jako kompletnego dostawcy rozwiązań z jednego źródła” - powiedział Friedbert Klefenz, prezes oddziału Bosch Packaging Technology. Kliklok-Woodman posiada ponad 60-letnie doświadczenie w zakresie pakowania produktów takich jak ciastka i artykuły cukiernicze, żywność mrożona oraz artykuły mleczne. Firma koncentruje się głównie na opracowywaniu, wytwarzaniu i sprzedaży maszyn do pakowania zbiorczego, takich jak kartoniarki oraz podajniki i zamykarki do kartonów, a także maszyn do pakowania jednostkowego, m.in. pionowych maszyn formująco-napełniająco-zgrzewających (VFFS).

„To fantastyczna wiadomość dla naszych klientów, zwłaszcza tych, którzy rozwijają swoją działalność na skalę globalną, cenią sobie dostawy z jednego źródła oraz różnicują swoją ofertę formatów opakowań giętkich” - powiedział Bill Crist, dyrektor generalny Kliklok-Woodman. „Jesteśmy dumni ze strategicznej zmiany, która niesie potencjał korzystnych zmian dla naszego międzynarodowego zespołu współpracowników, a także jest zgodna z kluczowymi wartościami i reputacją, jaką zbudowaliśmy przez 60 lat.

Na podstawie informacji firmy Bosch opracował TK