Bosch wyróżniony w konkursie Red Dot Award
21 Apr 2015 10:10

Po raz pierwszy w swojej historii firma Bosch Packaging Technology otrzymała wyróżnienie (w kategorii wzornictwa produktów) w cenionym konkursie Red Dot Award, organizowanym przez Design Zentrum Nordrhein-Westfalen. 30 marca niezależne 38-osobowe jury ogłosiło, że Bosch otrzymuje wyróżnienie za projekt FXS Combi, urządzenie do napełniania ampułkostrzykawek, wkładów i fiolek ze zintegrowaną stacją kapslowania, stworzone w zakładzie w Crailsheim.

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi z nagrody, która podkreśla nasze zdolności tworzenia innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu farmaceutycznego. Nagroda dowodzi, że produkty firmy Bosch przekonują do siebie nie tylko jakością, ale wyróżniają się również swoim wzornictwem” - podkreślił Klaus Ullherr, menedżer produktu z fabryki Boscha w Crailsheim. Wyboru zwycięzców dokonano spośród blisko 5 tys. zgłoszeń nadesłanych z 56 krajów. Uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród odbędzie się 29 czerwca.

Red Dot Design Award to nagroda zwana Oscarem designu, uważana za najbardziej prestiżowe wyróżnienie w dziedzinie wzornictwa. Przyznawana jest corocznie przez Design Zentrum Nordhein Westfalen w Essen, w Niemczech. Nagrodzone projekty prezentowane są w Red Dot Design Museum, w budynku dawnej kopalni Zollverein w Essen, wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Nagrodę przyznaje się w wielu kategoriach, za wybitne osiągnięcia w dziedzinie designu, innowacyjność, kreowanie nowych trendów.

Źródło: Bosch