B&R odnotowuje dwucyfrowy wzrost
9 May 2016 14:38

Firma B&R w 2015 roku osiągnęła przychody ze sprzedaży o wartości 535 milionów euro, uzyskując imponujący wzrost o 10% w porównaniu do roku poprzedniego. „Dzięki temu znacznie wyprzedzamy tempo rozwoju rynku automatyki, które według ZVEI (stowarzyszenia niemieckich producentów urządzeń elektrycznych i elektronicznych) wynosi 3% do 4% rocznie” - powiedział dyrektor generalny Peter Gucher podczas konferencji prasowej B&R na targach w Hanowerze. „Jesteśmy dumni z bycia największym na świecie prywatnym przedsiębiorstwem w dziedzinie automatyki przemysłowej i monitoringu.”

Nadal rośnie też liczba osób zatrudnionych w B&R. Pod koniec 2015 roku firma B&R zatrudniała łącznie 2820 pracowników na całym świecie – o 170 więcej niż w roku poprzednim. „Zainwestowaliśmy znaczne sumy w rozwój naszej sieci handlowej, szczególnie w USA” - podkreślił Gucher.

Silni w Stanach

B&R prowadzi działalność w kraju partnerskim tegorocznych targów w Hanowerze od 1987 roku. W chwili obecnej firma posiada sieć 25 biur w całym kraju. USA przyczyniły się do stałego wzrostu sprzedaży B&R na przestrzeni lat, a aktualnie generują 16% łącznych przychodów firmy.

Rozwój segmentu sterowania procesem

„Poza tym, że wchodzimy na nowe geograficznie rynki” - dodaje Gucher - „docieramy również do nowych segmentów rynkowych.” Od ostatnich kilku miesięcy firma B&R wdraża system kontroli procesu APROL w Azji i Europie. „Po latach ciągłego budowania zespołu ekspertów ds. automatyzacji procesów i fabryk, aktualnie znajdujemy się w doskonałym miejscu, aby zrobić duże postępy w tej dziedzinie.”

Inteligentny system przenośników napędzany silnikami liniowymi

B&R od dawna jest pionierem nowych trendów w technologii automatyzacji. Poza opracowanym nowatorskim sieciowym HMI – mapp View – na targach w Hanowerze firma B&R przedstawiła również niezwykle elastyczny system inteligentnych przenośników oparty na technologii silników liniowych, który w przyszłości będzie odgrywał kluczową rolę w inteligentnych rozwiązaniach dla produkcji.

„Technologia ta oznacza ogromny postęp w elastyczności logistyki transportu bliskiego” - wyjaśnia Gucher. „W porównaniu z tradycyjnym systemem przenośników łańcuchowych i taśmowych nasze rozwiązanie zupełnie na nowo podchodzi do transportu produktów w zakładzie.” Korzyści dla klientów będą obejmowały zwiększenie tempa produkcji, zwiększenie wydajności produkcji, większą elastyczność i niższe koszty utrzymania – wszystko to, dzięki dążeniu B&R do zapewnienia naprawdę przemysłowej jakości konstrukcji.

Źródło: B&R