Branża opakowań szykuje się na 8. targi Packaging Innovations
19 Feb 2016 10:55

Wzrok jest odpowiedzialny za przyswojenie 80% informacji z otaczającego nas świata. To co widzimy decyduje o tym, jak oceniamy daną markę i jej produkty. Opakowanie jest pierwszą wizytówką na podstawie której dokonujemy zakupu. Nikogo zatem nie dziwi, że targi opakowań Packaging Innovations w Warszawie cieszą się coraz szerszym zainteresowaniem.

Opakowania bezpieczne, rozwiązania ułatwiające otwarcie dla osób starszych, inteligentne etykiety, ekologiczne tworzywa czy wreszcie dedykowane projekty dla e-commerce. Producentów tych oraz wielu innych produktów zobaczymy już w kwietniu podczas 8. edycji Międzynarodowych Targów Packaging Innovations w Warszawie.

Nowości oraz najciekawsze rozwiązania zostaną zaprezentowane w ramach sześciu stref tematycznych. Packaging Innovations to stałe miejsce promocji i premier produktów dla wytwórców opakowań tekturowych, szklanych, plastikowych czy tych przeznaczonych dla przemysłu farmaceutycznego. W trakcie targów równie szeroko swoją ofertę promują firmy produkujące m.in. etykiety, kody, systemy RFID, maszyny dla poligrafii czy uszlachetniania druku.

Dodatkowo targom będą towarzyszyły dwa duże wydarzenia. Pierwszego dnia odbędzie się konferencja z cyklu „Jak opakować brandy?” przygotowana przez wydawnictwo Polski Drukarz. Na drugi dzień zaplanowane zostało – pierwsze w Polsce - Forum Druku Cyfrowego, inicjatywa spółki Aniflex, którego celem jest przekonanie uczestników, że cyfrowy druk etykiet i opakowań może być elementem strategicznych działań każdej marki.

W tym roku gości Packaging Innovations czeka również dwukrotnie więcej niż dotychczas prezentacji w ramach strefy workShops, ponieważ targi po raz pierwszy odbędą się w dwóch halach. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Ireneusz Korczyński ze Studia IKAR, który opowie o rebrandingu marki „Żubr” oraz Krzysztof Januszewski z Polskiej Izby Fleksografów, który przybliży uczestnikom temat fleksotroniki - drukowa(l)nej elektroniki i opakowań funkcjonalnych.

Targi odbędą się w centrum Warszawy w hali EXPO XXI w dniach 12-13 kwietnia 2016 roku już

Więcej informacji dla wystawców i zwiedzających dostępnych jest pod adresem: www.packaginginnovations.pl.

Źródło: Targi w Krakowie