Brother klasy przemysłowej: nowe profesjonalne drukarki etykiet
4 Feb 2015 12:48

Firma Brother prezentuje dwie nowe drukarki przenośne klasy przemysłowej – modele RJ3050 i RJ3150. Te wytrzymałe urządzenia wykorzystują technologię druku termicznego, umożliwiając szybki, bezproblemowy i wygodny druk etykiet, paragonów, powiadomień oraz pokwitowań. Producent kieruje nowe modele do sektorów takich jak sprzedaż, usługi terenowe, logistyka, produkcja oraz do służb bezpieczeństwa publicznego.

Drukarki przenośne Brother RJ-3050 i RJ-3150 pozwalają na druk na arkuszach o szerokości do 80 milimetrów. Urządzenia pracują w technologii bezpośredniego druku termicznego, dzięki czemu ich mechanizm drukujący jest bardziej wytrzymały i tańszy w utrzymaniu oraz wyeliminowana jest konieczność stosowania tuszu i toneru. Wysoka prędkość druku oferowana przez oba modele wynosi 127 mm na sekundę, a jego rozdzielczość to 203 dpi.

RJ-3050 i RJ-3150 charakteryzują się wysoką wytrzymałością na trudy eksploatacji, w związku z czym idealnie sprawdzą się w pracy dostawców, magazynierów, mobilnych sprzedawców czy funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa publicznego. Są przy tym niewielkie, lekkie i ergonomiczne. Oba urządzenia mają obudowy o klasie szczelności IP54, co oznacza odporność na zapylenie i zachlapania. RJ-3150 wytrzymuje upadki z wysokości 1,8 metra, a RJ3050 – z 1,2 m.

Obie nowe drukarki Brother mogą działać w sieciach bezprzewodowych, a także obsługują interfejsy Bluetooth i USB. Model RJ-3150 wyposażony jest w kolorowy wyświetlacz LCD i zintegrowany automatyczny odklejak etykiet. RJ-3050 posiada układ diod LED, który informuje użytkownika o statusie drukarki.

Nowe modele obsługują szeroki zakres akcesoriów. Urządzenia można uzupełnić np. o uchwyt do montażu w pojazdach, pasek i stację dokującą do ładowania baterii. RJ-3050 i RJ-3150 mogą być zintegrowane z aplikacjami druku, tworzonymi przez zewnętrznych deweloperów, przeznaczonymi także dla innych drukarek mobilnych.

Drukarki Brother RJ-3050 i RJ-3150 są objęte 3-letnią gwarancją. Więcej szczegółów na www.brother.pl.

Źródło: Brother