Butelki zachowują pełnię smaku
21 Mar 2016 09:56

Jeden z największych w Polsce producentów soku jabłkowego SOGO wybrał butelki barierowe produkowane przez RPC Promens Consumer Corby do napojów „nie z koncentratu”. Butelki 250 ml, formowane z polipropylenu w technologii rozdmuchiwania, obejmują warstwę EVOH, która poza wydłużeniem okresu przechowywania produktu w warunkach niechłodzonych dla napojów napełnianych na gorąco pomaga także zachować ich smak i aromat – dwie główne cechy, które zapewniają sokom popularność wśród konsumentów. Ponadto lekkość i nietłukliwość butelek pozwoliła firmie rozwijać sprzedaż internetową.

Firma SOGO uważa, że te wyjątkowe soki, produkowane z owoców z jej starannie pielęgnowanych sadów, oferują nadzwyczajne wrażenia smakowe wymagające specjalnego opakowania.

„Pełnia smaku podkreśla jakość naszego soku i dlatego istotne jest, aby została zachowana przez cały okres przechowywania produktu” – wyjaśnił Marek Gogola, szef działu marketingu i sprzedaży. „Jesteśmy niezwykle zadowoleni z butelki RPC, która odgrywa kluczową rolę w odzwierciedlaniu wizerunku naszej marki jako produktu z wyższej półki”.

SOGO osiąga już silny wzrost sprzedaży, a teraz stara się rozwinąć bardziej swoje działania eksportowe poza Unią Europejską.

Źródło: RPC