BW Papersystems został właścicielem technologii QUESTEC
14 Jun 2018 15:13

Firma BW Papersystems, część przedsiębiorstwa Barry-Wehmiller i czołowy producent rozwiązań dla branż tektury falistej, arkuszowej oraz przetwórstwa papieru, przejął technologię QUESTEC od niemieckiej firmy Ph-QUESTEC. Dodając do swego portfolio specjalistyczną i innowacyjną technologię rotacyjnego cięcia poprzecznego – która jest wykorzystywana w sektorze druku do krojenia lekkich papierów i folii – BW Papersystems rozszerza swoją bogatą ofertę produktów i technologii do cięcia arkuszy i przetwórstwa papieru. Transakcja, która stanowi już 106. przejęcie dokonane przez Barry-Wehmiller, obowiązuje od 1 czerwca br.

Zespół utalentowanych pracowników zaangażowanych w rozwój technologii QUESTEC został wcielony do niemieckich struktur BW Papersystems i będzie dzielił się swą cenną wiedzą z globalnymi strukturami firmy.

„Jesteśmy szczęśliwi mogąc zintegrować technologię QUESTEC z naszą linią produktów arkuszowych” - powiedział Patrick Walczak, starszy wiceprezes ds. sprzedaży White and Blue Paper w firmie BW Papersystems. „Nie tylko zapewnia to nam dodatkowe możliwości wzmocnienia swej oferty dla producentów druku arkuszowego w linii, ale także obsługi nowych rynków takich jak cięcie folii plastikowych czy rozwiązania do cięcia etykiet i innych produktów z rolki według registru.”

Unikalna technologia QUESTEC z powodzeniem radzi sobie z cięciem bardzo cienkich gatunków papieru i folii z rolki. Rozwiązania QUESTEC do cięcia poprzecznego i do bezkontaktowego transportu arkuszy – zarówno offline, jak również pracujące w linii – zapewniają firmom z branży druku inline oraz folii specjalistycznych precyzyjne i wszechstronne możliwości produkcji. „Nasza gama produktów staje się coraz szersza i bardziej zróżnicowana” - powiedział Neal McConnellogue, prezes BW Papersystems. „Ale jeszcze bardziej jestem wdzięczny za dodatkową wiedzę, talent i dziedzictwo naszych nowych członków z zespołu QUESTEC.”

„Jestem szczęśliwy witając nowych członków naszego zespołu i mogąc dzielić się z nimi naszą kulturą skoncentrowaną na ludziach, w miarę jak wzmacniamy i rozwijamy BW Papersystems” - dodał Bob Chapman, prezes i dyrektor generalny Barry-Wehmiller.”

Na podstawie informacji BW Papersystems opracował TK