Były dyrektor generalny Smurfit Kappa doceniony w konkursie RISI
7 Oct 2015 09:17

Gary McGann, który do momentu przejścia na emeryturę w dniu 31 sierpnia br. pełnił funkcję dyrektora generalnego Grupy Smurfit Kappa, otrzymał tytuł „Global CEO of the Year” (najlepszego globalnego dyrektora generalnego 2015 r.) w głosowaniu organizowanym przez czasopismo PPI należące do firmy RISI – wiodącego dostawcy informacji dla globalnej branży produktów leśnych. Wręczenie nagrody odbyło się 28 września podczas północnoamerykańskiej konferencji RISI w Chicago.

PPI Awards są jedynymi nagrodami o globalnym zasięgu, które honorują osiągnięcia firm, papierni oraz jednostek działających w sektorze celulozowo-papierniczym. Michael Smurfit, były dyrektor generalny Jefferson Smurfit Group oraz prezes Smurfit Kappa, otrzymał tę nagrodę w 1999 r. Gary McGann, w trakcie pełnienia funkcji dyrektora generalnego Grupy, został nagrodzony przez RISI tytułami Europejskiego CEO Roku w 2014 i 2015 r.

W trakcie gali w Hotelu InterContinental w Chicago koncern Smurfit Kappa został dodatkowo nagrodzony w kategorii Innowacja w zakresie Papierów Specjalistycznych, a w czterech kategoriach: Strategia Biznesu, Strategia Ochrony Środowiska, Innowacja w Opakowaniach Ekologicznych oraz Wydajność Wodna, jego produkty trafiły do finałowego głosowania.

Liam O'Mahony, stojący na czele Rady Dyrektorów w Smurfit Kappa, komentuje: „Dla Grupy to honor zostać docenionym przez RISI. W imieniu Rady chciałbym pogratulować Gary'emu i jego zespołowi tego wyróżnienia”. Tony Smurfit, obecny dyrektor generalny koncernu, dodał: „Smurfit Kappa jest obecnie zdecydowanie mocniejszym przedsiębiorstwem. Jesteśmy wdzięczni Gary'emu za wyjątkowy wkład w rozwój i wzrost Grupy. To, że zajmujemy obecnie czołową pozycję w biznesie, jest efektem przywództwa Gary'ego przez ostatnie 13 lat.”

Na podstawie informacji Smurfit Kappa opracował TK