Carlsberg Polska inwestuje w Szczecinie
11 Mar 2015 11:32

Carlsberg Polska inwestuje w nową linię butelkowania w swoim Browarze Bosman w Szczecinie. Koszt inwestycji to ok. 30 milionów złotych – informuje portalspozywczy.pl. Jak twierdzi prezes firmy Tomasz Bławat: „Nowa linia butelkowania w Szczecinie to linia, której wydajność będzie w okolicach 40 tys. butelek na godzinę, czyli średniej szybkości i wydajności. Pozwoli nam to zwiększyć moce produkcyjne o ok. 800 tys. hektolitrów rocznie”. Uruchomienie linii jest przewidziane na czerwiec 2016 r. Obecne moce produkcyjne Browaru Bosman to ok. 2,5 mln hektolitrów rocznie. Moce całej grupy Carlsberg Polska – po rozbudowie browaru Kasztelan w Sierpcu – sięgają 8,5 mln hektolitrów rocznie.

Carlsberg Polska, trzeci producent na rynku piwa w Polsce, osiągnął w 2014 roku udziały ilościowe w rynku na poziomie 20,5 proc. (wzrost o 1,8 punktu procentowego) i wartościowe 20 proc. (wzrost o 2 p.p.).

Piwa z grupy Carlsberg Polska warzone są w browarach w Brzesku, Szczecinie i Sierpcu, zaś łączne zatrudnienie w Polsce wynosi ponad 1300 pracowników. Od roku 2012 do portfolio Carlsberg Polska dołączyły również takie marki jak: Somersby, Grimbergen, piwa Sezonowe z Browaru Okocim oraz Okocim Radler.

Na podstawie informacji serwisu portalspozywczy.pl