CCE International: kluczowe targi dla branży tektury falistej i opakowań z tektury
11 Dec 2014 10:59

W dniach 10 – 12 marzec 2015 CCE International, jedyne europejskie specjalistyczne targi poświęcone branży tektury falistej i opakowań tekturowych, zostaną otwarte na monachijskich terenach wystawowych w Niemczech. Po udanym starcie w marcu 2013 roku kolejna edycja będzie bogatsza o większą liczbę wystawców i obszerniejszą przestrzeń stoisk (o 30%).

Na powierzchni wystawowej sięgającej 4,5 tys. metrów kwadratowych ponad 150 wystawców z 18 krajów zaprezentuje materiały, maszyny, akcesoria oraz usługi z zakresu wytwarzania oraz przetwarzania tektury falistej i opakowań kartonowych. Targi są odwiedzane przez nabywców i użytkowników sprzętu oraz systemów w produkcji tektury falistej i opakowań kartonowych.

W pierwszej edycji CCE International uczestniczyło 110 wystawców oraz ponad 2 tys. odwiedzających z branży, co spotkało się z pozytywnym przyjęciem ze strony przemysłu. „Dzięki CCE International zaprojektowaliśmy specjalistyczną platformę w Europie poświęconą sektorowi tektury falistej i opakowań kartonowych. Podczas pierwszej wystawy otrzymaliśmy tak znakomity odzew, że przy okazji drugiej mogliśmy zwiększyć o jedną trzecią liczbę wystawców oraz przestrzeń stoiskową. Bardzo wiele firm wystawiających, które wystawiają po raz drugi, zamówiło większe stoiska, aby zademonstrować jeszcze więcej pokazów działania maszyn; dodatkowo w CCE International 2015 będzie uczestniczyć wiele nowych firm. Dlatego przyjęło się uważać, że dla branży tektury falistej i opakowań kartonowych CCE International jest kluczowe” - mówi Nicola Hamann, Dyrektor Zarządzający w imieniu organizatorów, Mack Brooks Exhibitions.

Profil wystawy CCE International obejmuje materiały surowcowe, materiały eksploatacyjne, linie i sprzęt do produkcji tektury falistej, maszyny do przetwarzania tektury falistej i opakowań kartonowych, projekty i systemy CAD/CAM, sprzęt do drukowania, krajalnice, maszyny do składania papieru oraz wykrawania, sprzęt pomocniczy, transport materiałów oraz składowanie, systemy wspomagające zarządzanie MIS oraz planowanie produkcji, jak również gospodarkę odpadami oraz belowanie odpadów.

Do odwiedzających wystawę należą nabywcy oraz użytkownicy maszyn do produkcji i przetwarzania tektury falistej i opakowań kartonowych, między innymi specjaliści z zakresu wytwórni tektury falistej oraz wytwórni arkuszy, podajników tektury falistej, konwerterów do opakowań kartonowych, projektanci opakowań oraz osoby sporządzające specyfikację, producenci tektury sztywnej, producenci tektury o strukturze plastra miodu, producenci kartonu tulejowego i tulei papierowych oraz przedstawicielstwa handlowe. CCE International przyciąga również rozmaitych specjalistów w zakresie produkcji z wielu dziedzin przemysłu, do których należą artykuły spożywcze i napoje, meble, farmaceutyka, transport i logistyka, urządzenia elektryczne i elektronika, kosmetyka i wyroby tytoniowe.

Ponownie CCE International oraz ICE Europe – międzynarodowe targi obróbki papieru, taśm oraz folii, będą odbywały się w tym samym miejscu. Profil wystawy ICE Europe obejmuje następujące kategorie: materiały, powlekanie i laminowanie, suszenie/utwardzanie, obróbka wstępna, drukowanie fleksograficzne i rotograwiurowe, kontrola i pomiary, akcesoria, cięcie i przewijanie, wykończenia, sprzęt fabryczny, modernizacje, powlekanie, przetwarzanie i cięcie, jak również specjalistyczne oprogramowanie. Targi odbędą się w halach znajdujących się naprzeciw hali CCE International na monachijskich terenach wystawowych.

Na targi można dostać się przez wejście wschodnie. CCE International 2015 będzie odbywać się w dniach 10-12 marca, w godzinach 9-17 (10-11.3) oraz 9-16 (12.3). Bilety uprawniające do zwiedzania targów są dostępne w niższej cenie za pośrednictwem internetowego sklepu sprzedaży biletów. Bilet jednodniowy kosztuje €20, trzydniowy bilet €30. Na miejscu bilety będą kosztować odpowiednio 32 i 47 euro. Zachowują one ważność na terenie wystawy ICE Europe 2015.

W trakcie targów CCE International 2015 odbędzie się konferencja, której program obejmie spotkania poświęcone m.in. szybkobieżnym maszynom do złamywania i klejenia, płaskim narzędziom sztancującym oraz drukowi cyfrowego opakowań.

Dostępna jest już broszura dla osób odwiedzających CCE International; zawiera ona podstawowe dane na temat targów oraz pożyteczne informacje dotyczące podróży i zakwaterowania. Broszura jest dostępna w pięciu językach i można ją zamówić za pośrednictwem strony internetowej wystawy www.cce-international.com. W styczniu zostanie opublikowany dokładny Podgląd Wystawy w wersji drukowanej i internetowej, który będzie można zamówić za pośrednictwem strony internetowej targów.

Źródło: Mack Brooks Exhibitions Ltd