CCL Industries zostanie nowym właścicielem Innovia Group
20 Dec 2016 11:52

Grupa Smithfield, główny udziałowiec Innovia Group (Innovia), czołowego producenta specjalistycznych folii BOPP oraz polimerowych podłoży do produkcji banknotów, ogłosiła dzisiaj, że zgodziła się przyjąć ofertę zakupu złożoną przez CCL Industries i sprzeda firmę za kwotę 1,13 mld dolarów kanadyjskich (810 mln euro).

Transakcja jest zwieńczeniem doskonałych ostatnich miesięcy dla Innovii, podczas których firma znacząco wzmocniła się na rynkach folii oraz banknotów. Dodatkowo na początku tego roku sprzedała część biznesu odpowiedzialną za produkcję celofanu, a w ostatnich 3 latach zainwestowała znaczne środki w unowocześnienie produkcji, czego wynikiem jest m.in. uruchomienie nowej fabryki do produkcji polimerowych podłoży dla banknotów w Cumbrii.

CCL to światowy gigant w zakresie produkcji etykiet, notowany na giełdzie w Toronto (jego giełdowa wartość to ponad 8 mld kanadyjskich dolarów). Zatrudnia przeszło 20 tys. pracowników oraz obsługuje 156 zakładów produkcyjnych w 35 krajach na 6 kontynentach.

Transakcja musi jeszcze zostać zaakceptowana przez stosowne urzędy antymonopolowe oraz przejść standardowe procedury; proces przejmowania powinien zakończyć się w I kwartale 2017 r.

Na podstawie informacji Innovia Group opracował TK