Chemia ABC/Allied Pressroom Products Europe w Drukarni Skleniarz
13 Aug 2014 15:48

W lipcu br. firma ABC/Allied Pressroom Products Europe stała się wyłącznym dostawcą chemii wykorzystywanej we wszystkich czterech maszynach offsetowych, pracujących w Drukarni Skleniarz z Krakowa. Po przeprowadzeniu wszechstronnej analizy stosowanych tu wcześniej środków chemicznych i farb, dokonaniu stosownych pomiarów i testów, kierownictwo tego zakładu poligraficznego zdecydowało się na kompleksową współpracę z ABC/Allied Pressroom Products Europe. Wdrożenie wysokiej jakości buforów tego producenta – Gold Star Fount z dodatkiem specjalnych suszek – pozwoliło też na łatwiejszą i sprawniej przeprowadzoną tu niedawno we wszystkich maszynach standaryzację druku offsetowego.

„Przedstawiciele firmy ABC/Allied Pressroom Products Europe pojawili się u nas w momencie, gdy zaczęliśmy mieć problemy z utrzymaniem stabilności druku, m.in. pod względem kolorystycznym, jak również z wysychaniem i utrwalaniem farby na papierze” – mówi Ryszard Maćkowiak, dyrektor naczelny Drukarni Skleniarz. „Przeprowadzone przez jej technika, pana Zenona Olejnika, testy i pomiary wykorzystywanej przez nas chemii wykazały pewne nieprawidłowości związane ze składem chemicznym stosowanych płynów i niewłaściwą równowagą wodno-farbową. Po dogłębnej analizie zdecydowaliśmy się na spektakularny krok: zmianę zarówno wykorzystywanych w druku farb, jak i chemikaliów. W tym drugim przypadku wdrożony został bufor ABC Gold Star Fount z domieszką specjalnych suszek. Już po dwóch tygodniach okazało się, że dotychczasowe problemy zniknęły, a pożądana przez nas stabilność produkcji znowu jest na satysfakcjonującym poziomie.”

Obecnie bufory ABC/Allied Pressroom Products Europe są stosowane we wszystkich czterech arkuszowych maszynach offsetowych (pół- i pełnoformatowych) użytkowanych przez Drukarnię Skleniarz. Tym samym dołączyła ona do coraz szerszego grona polskich zakładów poligraficznych, które są kompleksowo obsługiwane przez tego dostawcę.

Źródło: ABC/Allied Pressroom Products Europe