Coca-Cola eksperymentuje z trójwymiarowymi goglami z tektury
3 Mar 2016 11:52

Ciekawy sposób wykorzystania kartonowych opakowań po puszkach z napojami wdraża koncern Coca-Cola. Kilka typów opakowań zbiorczych (m.in. wielopak na 12 puszek lub na 2 butelki) można złożyć w specjalne gogle – do złudzenia przypominające znane wcześniej Google Cardboard. Po umieszczeniu w nich smartfona z systemem Android zamieniają się w rodzaj trójwymiarowych okularów; dodajmy, że dla uzyskania odpowiedniego efektu potrzebne są dodatkowo specjalne soczewki oraz stosowne oprogramowanie w telefonie, które wyświetla inny obraz dla każdego oka i zapewnia złudzenie przebywania w trójwymiarowej rzeczywistości.

Aby stworzyć gogle, wystarczy ostre narzędzie do przecięcia tektury oraz nieco taśmy klejącej dla zapewnienia goglom „strukturalnej zwięzłości”. Produkt nie jest jeszcze dostępny na rynku, ale bez wątpienia zapewni popularnej marce jeszcze lepszą reklamę.

Producent napojów nie był pierwszy z pomysłem wykorzystania opakowania produktu jako zestawu wirtualnej rzeczywistości. Zaprezentowany w lutym 2016 roku smartfon Alcatel Idol 4S sprzedawany jest w pudełku będącym goglami Virtual Reality zgodnymi z Google Cardboard.