Cognex: nowa generacja systemu monitorowania w czasie rzeczywistym
30 Sep 2014 18:37

Spółka Cognex Corporation, wiodący światowy dostawca systemów widzenia komputerowego, zaprezentowała system monitorowania wydajności czytników kodu kreskowego w czasie rzeczywistym Cognex Explorer Real Time Monitoring (RTM). Poprzez włączenie skalowalnej architektury, interfejs statystyki wydajności i technologii wizyjnych światowej klasy Cognex, Cognex Explorer RTM, oferuje kierującym zakładami dane, które pomagają im usuwać wady i optymalizować procesy. System Cognex Explorer RTM zapisuje tendencje szybkości odczytu, analizuje nieodczytane zdjęcia paczek i klasyfikuje je w celu podwyższenia efektywności. System ten jest zaprojektowany tak, żeby w pełni wykorzystać możliwości obrazowych czytników kodu kreskowego DataMan w dziedzinach takich jak logistyka, przemysł samochodowy, przemysł farmaceutyczny oraz produkcja żywności i napojów.

„Nowy system Cognex Explorer Real Time Monitoring korzysta z technologii widzenia komputerowego Cognex, żeby pomógł czytnikom kodu DataMan osiągać wysoką sprawność, której wymagają nasi klienci. System RTM został utworzony z jednego prostego powodu: w celu maksymalizacji korzyści wynikających ze sprzężenia zwrotnego opinii o wydajności obrazowych czytników kodu kreskowego za pomocą technologii widzenia komputerowego Cognex do automatycznej identyfikacji głównych przyczyn błędów procesowych w przedsiębiorstwie” - powiedział Carl Gerst, wiceprezes spółki i dyrektor działu identyfikacji produktów. „Nasi klienci szukali metody opartej na bazie danych do identyfikacji braków w swoich aplikacjach. Poprzez dostarczenie zaawansowanych i elastycznych narzędzi widzenia komputerowego do analizy paczek, które nie zostały odczytane z powodu błędów procesowych wraz z szybkim czasem odczytu, dajemy naszym „odczytującym” stanowiskom pracy zupełnie nową, wyższą wartość.”

System Cognex Explorer RTM to produkt, który łączy się z serwerem sieci czujników czytników kodu kreskowego DataMan i regularnie gromadzi dane o prędkości odczytu oraz zdjęcia paczek. Gdy z uwagi na błędy proceduralne kod kreskowy paczki nie zostanie odczytany, zdjęcia przesyłane są do systemu RTM, który automatycznie je oceni i każde zdjęcie zaszereguje do kategorii, takich jak „paczki bez etykiety” lub „źle wydrukowane etykiety”, i przechowa w bazie danych. Dane te można następnie przeglądać za pomocą dowolnego urządzenia z przeglądarką internetową.

Cognex Explorer RTM pomaga menadżerom w natychmiastowej analizie i udostępnianiu informacji o wydajności ich systemów, co pozwala na bieżące doskonalenie procesów.

Źródło: Cognex Corporation