Cognex przedstawia nowy czujnik wizyjny z technologią In-Sight
25 Jan 2016 14:20

Cognex Corporation, światowy lider w rozwiązaniach wizyjnych dla maszyn, ogłosił dziś wprowadzenie linii produktów In-Sight 2000, łączącej czołowe w branży systemy wizyjne In-Sight z prostotą i przystępnością czujnika wizyjnego. Nowe czujniki wizyjne są przeznaczone do prostych zastosowań eliminujących błędy. Za sprawą efektywnego połączenia sprawdzonych narzędzi wizyjnych In-Sight, prostej konfiguracji i modułowej konstrukcji z wymiennymi elementami oświetleniowymi i optycznymi, produkty te charakteryzują się niezwykle wysoką wydajnością, łatwością użytkowania i elastycznością stosowania.

„Od ponad 15 lat producenci na świecie wykorzystują technologię In-Sight do zwiększania jakości produktów, polepszenia procesu i ograniczania ilości odpadów. Obecnie poszukują ekonomicznej metody umożliwiającej wykorzystanie technologii wizyjnej w nawet najprostszych zastosowaniach – z użyciem tego samego oprogramowania konfiguracyjnego, za pomocą którego rozwiązują trudniejsze zadania wizyjne” - powiedział Joerg Kuechen, Wiceprezes i Dyrektor Biznesowy ds. Produktów Wizyjnych. „Produkty In-Sight 2000 można łatwo wdrożyć w prostych zastosowaniach wizyjnych, bezpośrednio po wyjęciu z pudełka, by uzyskać niezawodność, jakiej można oczekiwać od systemów wizyjnych In-Sight”.

Linia In-Sight 2000 obejmuje zintegrowany, wysoko wydajny system akwizycji obrazu składający się z wymiennych obiektywów oraz zgłoszonego do opatentowania pierścienia świetlnego LED, który w sposób równomierny i rozproszony oświetla cały obraz, dzięki czemu nie trzeba stosować drogiego zewnętrznego oświetlenia. W zależności od wymagań klienci mogą łatwo wymienić obiektyw i zmienić kolor zintegrowanego oświetlacza.

Linia In-Sight 2000 wyposażona jest w interfejs In-Sight Explorer EasyBuilder, który umożliwia szybką i prostą konfigurację, dzięki czemu nawet niedoświadczeni użytkownicy mogą osiągnąć nadzwyczaj wysoką niezawodność kontroli w niemal każdym środowisku produkcyjnym.

Jednodniowa dostawa produktów In-Sight 2000 rozpocznie się od dnia 25 stycznia 2016.

Więcej informacji na stronie www.cognex.com/2000.

Źródło: Cognex