Comexi wyłącznym partnerem Henkla w indyjskiej Akademii
28 Jul 2014 12:11

Grupa Comexi, czołowy specjalista w zakresie rozwiązań maszynowych dla przemysłu opakowań giętkich, został wybrany przez firmę Henkel India do roli partnera przy uruchamianiu pierwszej profesjonalnej akademii treningowej (oraz centrum demonstracyjnego) opakowań giętkich, przeznaczonej dla rynków: indyjskiego środkowo-wschodniego oraz afrykańskiego.

Henkel, firma produkująca kleje dla poligrafii, zaufała doświadczeniu Grupy Comexi w zakresie tworzenia urządzeń do laminowania rozpuszczalnikowego i bezrozpuszczalnikowego, a także jej rozległej wiedzy technicznej oraz rynkowej aktywności. Z tego względu podczas sesji praktycznych Akademia będzie wykorzystywała maszynę Comexi NEXUS Dual – jedno z najbardziej udanych – ze względu na swą wszechstronność - rozwiązań firmy. W ostatnich kilku latach Grupa Comexi sprzedała ponad 20 zespołów tego modelu na wspomnianych rynkach.

Nowa akademia skupiająca się na szkoleniu w zakresie technik laminowania zostanie uruchomiona na początku IV kwartału bieżącego roku w Bombaju. Będzie to pierwsza tego typu placówka na obszarze Indii, krajów Środkowego Wschodu i Afryki. Połączy ona trening praktyczny z przekazywaniem niezbędnej ilości wiedzy teoretycznej. Zespół branżowych ekspertów z całego świata będzie asystował uczestnikom na każdym kroku ich treningu, dostarczając niezbędnej wiedzy i wsparcia.

Udział Grupy Comexi w przedsięwzięciu nie ograniczy się tylko do instalacji laminatora. Jako wyłączny partner, firma wyśle także zespół specjalistów, którzy będą aktywnie uczestniczyli w niektórych kursach i sesjach treningowych, a technicy z firmy Reifenhauser India Marketing Limited – która jest przedstawicielem Grupy Comexi na rynku indyjskim – także będą dostarczać niezbędnego wsparcia.

Dodatkowo – z myślą o realizowaniu misji promowania swego szerokiego portfolio rozwiązań w zakresie druku i wykańczania opakowań giętkich w Indiach – Grupa Comexi będzie organizować otwarte warsztaty i demonstrować swój laminator i inne produkty każdemu profesjonaliście, który będzie tym zainteresowany.

Na podstawie informacji Grupy Comexi opracował TK